Tetradze Safonovning PSJdan ketishini istamaydi
Tennis treneri Omari Tetradze, PARI ligasi vakili «Ural» jamoasining bosh murabbiyi, «PSJ» klubi darvozaboni Matvey Safonovning faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi paytlarda ayrim ommaviy axborot vositalarida rusiyalik futbolchining klubdan ketishi mumkinligi haqida ma’lumotlar paydo bo‘lmoqda. Tetradze o‘z so‘zlarida aytishicha, Safonovga maydonda ko‘proq o‘ynash zarur, biroq u ketmasligi kerak.
U jamoada o‘z o‘rnini mustahkamlab, asosiy tarkibda o‘ynash uchun kurashishi lozim. Futbolchi o‘z xarakterini namoyon etishi shart, deya ta’kidlagan murabbiy.
Safonov o‘tgan yildan buyon «PSJ» jamoasida o‘ynab kelmoqda. U «Krasnodar» klubidan 20 million yevro evaziga o‘tgan.
Hozirgacha barcha turnirlarda jami 17 o‘yinda maydonga tushib, 13 ta gol o‘tkazib yuborgan. Birinchi mavsumida futbolchi bir qator sovrinlarni qo‘lga kiritdi, jumladan Chempionlar Ligasi kubogini ham.

Тетрадзе не хочет, чтобы Сафонов уходил из ПСЖ
Тренер по теннису Омари Тетрадзе, главный тренер команды «Урал» из ПАРИ лиги, высказался о деятельности вратаря клуба «ПСЖ» Матвея Сафонова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнее время в некоторых СМИ появились сведения о возможном уходе российского футболиста из клуба. По словам Тетрадзе, Сафонову необходимо больше играть на поле, но уходить он не должен.
Он должен укрепить свои позиции в команде и бороться за место в основном составе. Тренер подчеркнул, что футболист должен проявлять свой характер.
Сафонов играет в «ПСЖ» с прошлого года. Он перешёл из клуба «Краснодар» за 20 миллионов евро.
До сих пор он провёл 17 матчей во всех турнирах и пропустил 13 голов. В первом сезоне футболист завоевал ряд трофеев, в том числе Кубок Лиги чемпионов.