Nitsa bosh murabbiyi bilan yangi shartnoma imzoladi
Fransiyaning Liga 1 jamoasi "Nitsa" amaldagi bosh murabbiy Frank Ez bilan yangi uzoq muddatli shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu kelishuv to‘rt yil davom etadi va 2029 yil yozigacha amal qiladi. Frank Ez "Nitsa"da allaqachon bir mavsum bosh murabbiylik qilgan.
U bundan oldin "Loryan" va "Lans" jamoalarida ham murabbiylik faoliyatini olib borgan. Uning rahbarligida "Nitsa" o‘tgan mavsum Fransiya chempionatida to‘rtinchi o‘rinni egallab, Yevropa kuboklariga yo‘l oldi.
Yangi futbol mavsumida klub Fransiyaning Moviy qirg‘og‘idan UEFA Yevropa ligasida ishtirok etadi. Hozirgi vaqtda Liga 1 ning uchta turidan so‘ng "Nitsa" 12-o‘rinda turibdi va jamoa hisobida uch ochko mavjud.
Jamoa yangi mavsumda yaxshi natijalar ko‘rsatib, yuqori o‘rinlarga ko‘tarilish niyatida. Shartnoma imzolanganidan so‘ng, murabbiy va jamoa o‘rtasidagi hamkorlik davom etishi kutilmoqda.

Ницца подписала новый контракт с главным тренером
Французский клуб Лиги 1 "Ницца" подписал новый долгосрочный контракт с действующим главным тренером Франком Эзом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это соглашение рассчитано на четыре года и действует до лета 2029 года. Франк Эз уже работал главным тренером "Ниццы" один сезон.
Ранее он также тренировал команды "Лорьян" и "Ланс". Под его руководством "Ницца" в прошлом сезоне заняла четвёртое место в чемпионате Франции и квалифицировалась в европейские кубки.
В новом футбольном сезоне клуб с Лазурного берега Франции примет участие в Лиге Европы УЕФА. В настоящее время после трёх туров Лиги 1 "Ницца" занимает 12-е место, имея в активе три очка.
Команда намерена показать хорошие результаты в новом сезоне и подняться в верхнюю часть турнирной таблицы. После подписания контракта ожидается продолжение сотрудничества между тренером и командой.