Mashhur sport sharhlovchisi Dmitriy Guberniyev «Dinamo» jamoasining bosh murabbiyi Valeriy Karpin holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa yangi mavsumni unchalik yaxshi boshlay olmadi. Hozirda «Dinamo» turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda bo‘lib, sakkiz ochkoga ega.
Guberniyevning so‘zlariga ko‘ra, Karpin murakkab vaziyatga tushib qoldi va undan chiqish yo‘lini topishi zarur. Hozir uning oldida murabbiylik mahoratini sinovdan o‘tkazish vazifasi turibdi.
Milliy terma jamoada nisbatan tinchroq ishlash mumkin bo‘lsa, «Dinamo»da esa vaqt yetishmasligi muammo hisoblanadi. Mutaxassis Karpinning «Dinamo»dagi muvaffaqiyat imkoniyatlari teng, ya’ni ellik-ellik deb hisoblaydi.
13 sentyabr kuni «Dinamo» Moskva «Spartak» jamoasi bilan o‘yin o‘tkazadi. Sakkizinchi tur uchrashuvi Moskva vaqti bilan soat 16:45da boshlanadi.
Bu o‘yinda Karpin jamoasining haqiqiy kuchini ko‘rsatishi kutilmoqda. Jamoa muxlislari ham murabbiy va futbolchilardan yaxshi natijalar kutmoqda.

Карпин столкнулся с серьёзным испытанием в тренерской деятельности
Известный спортивный комментатор Дмитрий Губерниев высказался о состоянии главного тренера команды «Динамо» Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда не очень удачно начала новый сезон. В настоящее время «Динамо» занимает восьмое место в турнирной таблице, имея восемь очков.
По словам Губерниева, Карпин оказался в сложной ситуации и должен найти выход из неё. Сейчас перед ним стоит задача проверить свои тренерские способности.
В национальной сборной можно работать относительно спокойнее, а в «Динамо» проблема заключается в нехватке времени. Эксперт считает, что шансы Карпина на успех в «Динамо» равны, то есть пятьдесят на пятьдесят.
13 сентября «Динамо» проведёт матч с московским «Спартаком». Восьмой тур начнётся по московскому времени в 16:45.
Ожидается, что в этой игре Карпин покажет настоящую силу своей команды. Болельщики команды также ждут от тренера и футболистов хороших результатов.