Putin 2026-yilgi jahon chempionatida bo‘lishi mumkin
Rossiya prezidenti Vladimir Putin 2026-yilgi jahon chempionatida ishtirok etishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Putin matbuot kotibi Dmitriy Peskov ma’lum qildi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bunday imkoniyatni istisno qilish mumkin emas.
Peskov “RIA Novosti Sport”ga bergan intervyusida Putinning jahon chempionatiga borishi ehtimoli haqida fikr bildirdi. 2026-yilgi jahon chempionati yozda uchta mamlakat – Amerika Qo‘shma Shtatlari, Kanada va Meksikada o‘tkaziladi.
Yaqinda AQShning sobiq prezidenti Donald Tramp Vladimir Putinni ushbu musobaqaga taklif qilishini aytgan edi. Hozirda jahon chempionati sohibi Argentina terma jamoasi hisoblanadi.
2022-yilgi final o‘yinida Argentina va Fransiya jamoalari 3:3 hisobida durang o‘ynab, g‘olib penaltilar seriyasida aniqlangan. Shuningdek, 2026-yilgi jahon chempionatiga 16 ta terma jamoa allaqachon yo‘llanma olgan.
Musobaqa yaqinlashar ekan, jahon futboli muxlislari va mutaxassislari ushbu voqeani katta qiziqish bilan kutmoqda.

Путин может присутствовать на чемпионате мира 2026 года
Президент России Владимир Путин может принять участие в чемпионате мира 2026 года. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом заявил пресс-секретарь Путина Дмитрий Песков. По его словам, такую возможность нельзя исключать.
Песков в интервью «РИА Новости Спорт» высказался о вероятности участия Путина в чемпионате мира. Чемпионат мира 2026 года пройдет летом в трех странах – Соединенных Штатах Америки, Канаде и Мексике.
Недавно бывший президент США Дональд Трамп заявил, что пригласит Владимира Путина на это соревнование. В настоящее время обладателем титула чемпиона мира является сборная Аргентины.
В финальном матче 2022 года сборные Аргентины и Франции сыграли вничью 3:3, а победитель был определен в серии пенальти. Также 16 сборных уже получили путевки на чемпионат мира 2026 года.
По мере приближения соревнования поклонники и специалисты мирового футбола с большим интересом ждут этого события.