Sion futbolchisi Zenit kuchini birinchi o‘yinda anglagan
Sion jamoasining qanot yarim himoyachisi Benjamin Kololli yaqinlashib kelayotgan do‘stlik uchrashuvi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Peterburgning Zenit jamoasiga qarshi o‘ynaladigan o‘yinda jamoa uchun qiyin sinov bo‘lishini ta’kidladi. Birinchi o‘yindan so‘ng Zenitning yuqori malakali futbolchilarga ega ekanini anglab yetishganini aytdi.
Hozirgi vaqtda esa yozgi tayyorgarlikdan ko‘ra yaxshiroq holatda bo‘lishlarini va shanba kuni maydonga to‘liq diqqat bilan chiqishga tayyor ekanliklarini bildirdi. Benjamin Kololli shuningdek, oldingi o‘yinda (2:5) uchragan mag‘lubiyat uchun revansh olish niyatida ekanliklarini ma’lum qildi.
Ushbu o‘yin 6 sentyabr kuni Sankt-Peterburgdagi Zenitning uy stadionida bo‘lib o‘tadi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 19:00 da boshlanadi.
Jamoa muxlislari uchun muhim va qiziqarli bellashuv bo‘lishi kutilmoqda. Benjamin Kololli va uning jamoasi g‘alaba uchun bor kuchini sarflashga tayyor.

Футболист Сиона понял силу Зенита в первом матче
Крайний полузащитник команды Сьон Бенжамин Кололли поделился своими мыслями о предстоящем товарищеском матче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что игра против петербургского «Зенита» станет серьёзным испытанием для команды. После первого матча они осознали, что у «Зенита» есть футболисты высокого класса.
В настоящее время они находятся в лучшей форме, чем во время летней подготовки, и готовы выйти на поле в субботу с полной концентрацией. Бенжамин Кололли также заявил о намерении взять реванш за поражение в предыдущем матче (2:5).
Этот матч состоится 6 сентября на домашнем стадионе «Зенита» в Санкт-Петербурге. Начало игры в 19:00 по московскому времени.
Ожидается, что это будет важное и интересное противостояние для болельщиков команды. Бенжамин Кололли и его команда готовы приложить все силы для победы.