Teo Bongonda jarohatdan so‘ng maydonga qaytdi
Moskva “Spartak” jamoasining hujumchisi Teo Bongonda uzoq muddat jarohatdan so‘ng maydonga qaytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U vingyer sifatida Demokratik Kongoning milliy terma jamoasi safida Janubiy Sudan jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazdi. Ushbu uchrashuv 5 sentabr kuni bo‘lib o‘tdi va u jahon chempionati saralash bosqichiga taalluqli edi.
Bongonda o‘yinga 84-daqiqada maydonga tushdi. Eslatib o‘tamiz, “Spartak” hujumchisi iyun oyida Demokratik Kongo terma jamoasi safida o‘ynagan paytda akillis sohasida jarohat olgan edi.
O‘tgan mavsumda Bongonda “qizil-oq” jamoa uchun 34 ta o‘yinda maydonga tushib, sakkizta gol urdi va to‘rtta golga uzatma berdi. Hozirda “Spartak” Rossiya Premer Ligasi jadvalida oltinchi o‘rinda turib, hisobida 11 ochko mavjud.

Тео Бонгонда вернулся на поле после травмы
Нападающий московского «Спартака» Тео Бонгонда вернулся на поле после длительного периода травмы. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Он сыграл в качестве вингера за национальную сборную Демократической Республики Конго в матче против Южного Судана. Эта встреча состоялась 5 сентября и относилась к отборочному этапу чемпионата мира.
Бонгонда вышел на поле на 84-й минуте. Напомним, что в июне нападающий «Спартака» получил травму ахиллова сухожилия, выступая за сборную Демократической Республики Конго.
В прошлом сезоне Бонгонда провёл за «красно-белых» 34 матча, забил восемь голов и отдал четыре результативные передачи. В настоящее время «Спартак» занимает шестое место в таблице Российской Премьер-Лиги, имея в своём активе 11 очков.