Kanchelskis onasi uchun xavotirini ochiq bildirdi
Rossiya milliy terma jamoasi va “Manchester Yunayted” klubi sobiq yarim himoyachisi Andrey Kanchelskis, hozirda ikkinchi Rossiya divizionidagi Bryansk “Dinamo” jamoasini boshqarayotgan murabbiy, onasining Ukraina hududida yashashi bilan bog‘liq his-tuyg‘ulari haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida onasi bilan yaxshi muloqotda ekanliklarini, bir-birlarini qo‘llab-quvvatlashlarini ta’kidladi. Kanchelskis onasini Rossiyaga ko‘chirishni istagani haqida ham so‘zlab o‘tdi, ammo uning yoshi borligi va o‘zi ketishni istamasligi sababli bunga imkon yo‘qligini aytdi.
Murabbiy shuningdek, bu murakkab vaziyat tezroq yakunlanishini Yaratgandan so‘rashdan boshqa iloj yo‘qligini bildirgan. Uning fikricha, hozirgi sharoitda sabr-toqat va o‘zaro tushunish muhimdir.
Kanchelskis o‘z oilasi va yaqinlari xavfsizligi uchun doimo xavotirda ekanligini yashirmadi. Bu holat uning ishiga va ruhiyatiga ham ta’sir qilmoqda.

Канчельскис откровенно выразил свою озабоченность за мать
Бывший полузащитник сборной России и клуба «Манчестер Юнайтед» Андрей Канчельскис, ныне тренер брянского «Динамо» во втором дивизионе России, рассказал о своих чувствах, связанных с тем, что его мать проживает на территории Украины. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что поддерживает хорошие отношения с матерью и они взаимно поддерживают друг друга. Канчельскис также рассказал о желании перевезти мать в Россию, но из-за её возраста и нежелания самой переезжать это невозможно.
Тренер добавил, что в этой сложной ситуации остается только просить у Создателя скорейшего её завершения. По его мнению, в нынешних условиях важны терпение и взаимопонимание.
Канчельскис не скрывал, что постоянно беспокоится о безопасности своей семьи и близких. Эта ситуация также влияет на его работу и настроение.