Argentina futbol klubi San-Lorenso mamlakat chempionatining turnir jadvalida uchinchi o‘rinda turishiga qaramay, klub ichida jiddiy tartibsizlik yuzaga kelgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub prezidenti Marselo Moretti aksariyat aksiyadorlarning noroziligiga sabab bo‘lgan. U o‘z lavozimidan ketishni istamayapti va bu holat klubdagi nizolarni yanada kuchaytirmoqda.
Yaqinda Argentina Fuqarolik sudi Morettining o‘z lavozimida qonuniy ekanligini tasdiqladi, garchi klub ichidagi muxolifat erta saylovlar o‘tkazishni talab qilsa ham. Shu bilan birga, San-Lorenso jamoasi muhim o‘yinda Urakan klubiga mag‘lub bo‘ldi.
Bu mag‘lubiyat ichki nizolarni yanada kuchaytirdi va jamoa ichidagi muhitni murakkablashtirdi. Klub rahbariyati va muxolifat o‘rtasidagi kelishmovchiliklar klub faoliyatiga salbiy ta’sir ko‘rsatmoqda.
Bu holat klubning kelajakdagi muvaffaqiyatlariga tahdid solmoqda va muammolarni hal qilish uchun tezkor choralar ko‘rilishi zarur.

Президент Сан-Лоренсо вызвал разногласия внутри клуба
Несмотря на то, что аргентинский футбольный клуб Сан-Лоренсо занимает третье место в турнирной таблице национального чемпионата, в клубе возникли серьёзные беспорядки. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Президент клуба Марсело Моретти вызвал недовольство большинства акционеров. Он не хочет уходить со своей должности, и это усугубляет конфликты внутри клуба.
Недавно Гражданский суд Аргентины подтвердил законность пребывания Моретти на своей должности, хотя оппозиция внутри клуба требует проведения досрочных выборов. В то же время команда Сан-Лоренсо потерпела поражение в важном матче от клуба Уракан.
Это поражение ещё больше обострило внутренние конфликты и усложнило атмосферу в команде. Разногласия между руководством клуба и оппозицией негативно влияют на деятельность клуба.