Felish: Ronalduning ta’siri transferimda katta rol o‘ynadi
Yozgi transfer oynasida hujumchi Joau Felish «Al-Nasr» jamoasiga qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi Er-Riyadga ko‘chib o‘tishidagi ta’sir haqida Cristiano Ronalduning o‘rni haqida fikr bildirdi. Ronalduning bu yerda jamoa loyihasini rivojlantirishga o‘z hissasini qo‘shayotgani aniq ko‘rinmoqda.
U menga bu yerga kelish haqida birinchi bo‘lib gapirganlardan biri edi. U gapirganda men quvonchli va ajoyib tuyg‘uni his qildim.
Bu menga o‘zimni ishontirishga yordam berdi, — deydi Felish Al Nassr Zone saytiga bergan intervyusida. Saudiya Arabistoni chempionatining birinchi turida «Al-Nasr» «Al-Taavun» jamoasini 5:0 hisobida mag‘lub etdi.
Joau Felish uchta gol urib, het-trik qayd etdi. Shuningdek, Cristiano Ronaldo va Kingsli Koman ham bittadan golga mualliflik qilishdi.
Shu tariqa, yangi mavsumda «Al-Nasr» jamoasi kuchli tarkib bilan raqobatbardoshligini namoyish etmoqda. Joau Felishning kelishi va Ronalduning ta’siri jamoaning muvaffaqiyatiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Фелиш: Влияние Роналду сыграло большую роль в моем трансфере
В летнее трансферное окно нападающий Жоау Фелиш присоединился к клубу «Аль-Наср». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Футболист высказался о роли Криштиану Роналду в его переходе в Эр-Рияд. Очевидно, что Роналду вносит свой вклад в развитие проекта команды.
Он был одним из первых, кто заговорил со мной о переходе сюда. Когда он говорил, я почувствовал радость и удивительное ощущение.
Это помогло мне поверить в себя, — сказал Фелиш в интервью сайту Al Nassr Zone. В первом туре чемпионата Саудовской Аравии «Аль-Наср» разгромил команду «Аль-Тааун» со счётом 5:0.
Жоау Фелиш забил три гола, оформив хет-трик. Также по одному голу забили Криштиану Роналду и Кингсли Коман.
Таким образом, в новом сезоне команда «Аль-Наср» демонстрирует конкурентоспособность с сильным составом. Ожидается, что приход Жоау Фелиша и влияние Роналду положительно скажутся на успехах команды.