Tedeskoning «Fenerbahche» bosh murabbiyi bo‘lish ehtimoli yuqori
Nemis murabbiyi Domeniko Tedeskoning hozirgi vaqtda «Fenerbahche» jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga nomzodlar ro‘yxatida yetakchi o‘rinlarni egallayotgani haqida xabar berilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda turk jurnalisti Doruk Tedjimer ma’lum qilgan. Eslatib o‘tamiz, ilgari «Fenerbahche» bosh murabbiysiz qolgan edi.
Klub Portugaliyalik murabbiy Zhoze Mourinyu bilan shartnomani bekor qilgan, bu esa jamoaning UEFA Chempionlar Ligasi pley-off bosqichidan chiqib qolishi bilan bog‘liq bo‘lgan. Turkiya chempionatida esa «Fenerbahche» so‘nggi to‘rt mavsum davomida ikkinchi o‘rinni egallab kelmoqda.
Domeniko Tedeskoning so‘nggi ish joyi Belgiya milliy terma jamoasi bo‘lgan. U bu lavozimni 2025 yil yanvar oyida tark etgan.
Hozirda u «Fenerbahche» bosh murabbiyi lavozimiga tayinlanish ehtimoli yuqori bo‘lgan nomzod sifatida ko‘rilmoqda. Jamoa rahbariyati va muxlislar yangi murabbiydan yuqori natijalar kutmoqda.

Высока вероятность того, что Тедеско станет главным тренером «Фенербахче»
Сообщается, что немецкий тренер Доменико Тедеско в настоящее время занимает лидирующие позиции в списке кандидатов на пост главного тренера команды «Фенербахче». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил турецкий журналист Дорук Теджимер. Напомним, что ранее «Фенербахче» остался без главного тренера.
Клуб расторг контракт с португальским тренером Жозе Моуринью, что было связано с вылетом команды из плей-офф Лиги чемпионов УЕФА. В чемпионате Турции «Фенербахче» занимает второе место на протяжении последних четырех сезонов.
Последним местом работы Доменико Тедеско была национальная сборная Бельгии. Он покинул эту должность в январе 2025 года.
В настоящее время он рассматривается как кандидат с высокой вероятностью назначения на пост главного тренера «Фенербахче». Руководство команды и болельщики ожидают от нового тренера высоких результатов.