Ronaldu Saudiya futbolini tubdan o‘zgartirdi
Al-Nasr jamoasi va Saudiya Arabistonining yoshlar terma jamoasi a’zosi Meshari al-Nemer mashhur portugaliyalik hujumchi Krishtianu Ronalduning mamlakat futboliga ta’siri haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Ronaldo Saudiya chempionatiga kelgan birinchi jahon darajasidagi yulduz bo‘ldi. Uning kelishi bilan Saudiya Arabistoniga boshqa yuqori darajadagi futbolchilar ham kelishni boshladi.
Shuningdek, portugaliyalik hujumchi 2023 yil boshida Al-Nasr jamoasiga qo‘shilgan. Krishtianu Ronalduning klub bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
O‘tgan mavsumda u Saudiya chempionatida 30 ta o‘yinda maydonga tushib, 25 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Bu natija uning mamlakat futboliga qo‘shgan katta hissasini ko‘rsatadi.
Ronalduning kelishi Saudiya futbolining rivojlanishiga ijobiy ta’sir ko‘rsatmoqda va jamoaning raqobatbardoshligini oshirmoqda. Futbol ixlosmandlari va mutaxassislar uning faoliyatini yuqori baholamoqda.

Роналду кардинально изменил саудовский футбол
Член команды Аль-Наср и молодежной сборной Саудовской Аравии Мешари аль-Немер высказался о влиянии известного португальского нападающего Криштиану Роналду на футбол страны. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Роналду стал первой звездой мирового уровня, пришедшей в чемпионат Саудовской Аравии. С его приходом в Саудовскую Аравию начали приезжать и другие футболисты высокого класса.
Кроме того, португальский нападающий присоединился к команде Аль-Наср в начале 2023 года. Действующий контракт Криштиану Роналду с клубом рассчитан до середины 2027 года.
В прошлом сезоне он сыграл в чемпионате Саудовской Аравии 30 матчей и сумел забить 25 голов. Этот результат демонстрирует значительный вклад игрока в футбол страны.
Приход Роналду оказывает положительное влияние на развитие футбола Саудовской Аравии и повышает конкурентоспособность команды. Футбольные болельщики и специалисты высоко оценивают его деятельность.