Ronaldu arab tilida uchta so‘z biladi
«Al-Nasr» jamoasi himoyachisi Salem Abdula al-Nadji o‘zining mashhur jamoadoshi, portugaliyalik hujumchi Krishtianu Ronalduning arab tilida qanday so‘zlarni bilishini aytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, chempionatimizda o‘ynayotgan yulduzlar rivojlanishga yordam beradi. Biz Ronaldudan o‘rganamiz.
U hatto bizning tilimizda «assalomu alaykum», «rahmat», «iltimos» kabi so‘zlarni biladi, dedi futbolchi «Match TV» telekanalida. Eslatib o‘tamiz, Krishtianu 2023 yil yanvar oyida Saudiya Arabistoni chempionatiga ko‘chib o‘tgan.
40 yoshli hujumchining «Al-Nasr» bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Uning bozor qiymati 12 million yevroga baholanmoqda.
Bu esa uning yuqori darajadagi futbolchi ekanligini ko‘rsatadi. Saudiya chempionatida o‘ynash unga yangi tajriba va imkoniyatlar yaratmoqda.

Роналду знает три слова на арабском языке
Защитник команды «Аль-Наср» Салем Абдула аль-Наджи рассказал, какие слова на арабском языке знает его знаменитый товарищ по команде, португальский нападающий Криштиану Роналду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, звёзды, играющие в нашем чемпионате, помогают развиваться. Мы учимся у Роналду.
Он даже знает такие слова на нашем языке, как «ассаляму алейкум», «рахмат», «ильтимос», — сказал футболист в эфире телеканала «Матч ТВ». Напомним, что Криштиану в январе 2023 года перешёл в чемпионат Саудовской Аравии.
Действующий контракт 40-летнего нападающего с «Аль-Наср» рассчитан до середины 2027 года. Его рыночная стоимость оценивается в 12 миллионов евро.
Это показывает, что он футболист высокого уровня. Игра в чемпионате Саудовской Аравии даёт ему новый опыт и возможности.