«Bavariya» boshqaruv a’zosi Uli Hyuness hujumchi Nikolas Jeksonning transfer shartlari haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yozgi transfer oynasi yopilishidan oldin, Myunxen klubi Jeksonni «Chelsi»dan ijaraga oldi va belgilangan shartlar asosida uni sotib olish huquqiga ega bo‘ldi. Miasanrot manbasining xabar berishicha, Hyuness yakshanba kuni o‘tkazilgan tadbirda ijaraning narxi «Bavariya» uchun 13,5 million yevro ekanligini aytdi.
Shuningdek, Nikolas o‘z hisobidan yana 3 million yevro to‘lashga rozi bo‘lgan. Majburiy sotib olish opsiyasining faollashish ehtimoli past, chunki buning uchun Jekson 40 o‘yinda maydonga tushishi kerak.
Hyuness hazil tariqasida «U buni hech qachon amalga oshirmaydi» dedi. So‘nggi ikki turda «Bavariya» Bundesligada oltita ochko to‘pladi.

Бавария объявила условия трансфера Джексона
Член правления «Баварии» Ули Хёнесс рассказал об условиях трансфера нападающего Николаса Джексона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Перед закрытием летнего трансферного окна мюнхенский клуб арендовал Джексона у «Челси» и получил право выкупа на оговорённых условиях. По информации источника Miasanrot, Хёнесс на мероприятии в воскресенье заявил, что стоимость аренды для «Баварии» составляет 13,5 миллиона евро.
Кроме того, Николас согласился доплатить ещё 3 миллиона евро из собственных средств. Вероятность активации обязательного выкупа низкая, так как для этого Джексон должен сыграть 40 матчей.
Хёнесс в шутку отметил: «Он никогда этого не сделает». В последних двух турах «Бавария» набрала шесть очков в Бундеслиге.