Boka Xuniors to‘rt oydan keyin g‘alaba qozondi
Argentina «Boka Xuniors» klubi tarixidagi eng uzun mag‘lubiyatsiz seriyani to‘xtatdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu voqea «Independiente Rivadavya»ga qarshi o‘yinda sodir bo‘ldi. Poytaxt klubi raqibga qarshi uchta gol urdi va hech qanday javob olmadi.
Ushbu gollardan biri Leandro Paredes hisobiga yozildi. Bu uning Argentinaga qaytgandan keyingi birinchi goli bo‘ldi.
Boshqa tomondan, Edinson Kavani yana omadli bo‘lmadi. U aniq gol imkoniyatini boy berdi va ikkinchi bo‘limning o‘rtalarida maydonni tark etdi.
Keyin u klub vitse-prezidenti Migel Anxel Russo bilan uzoq va ko‘rinishicha, noqulay suhbatlashdi. «Boka Xuniors» 120 kun, ya’ni deyarli to‘rt oy davomida g‘alaba qozona olmadi.
So‘nggi g‘alaba aprel oyining o‘rtalarida «Estudiantes»ga qarshi bo‘lib o‘tgan edi. Klub muxlislari va jamoa a’zolari bu mag‘lubiyatsiz davrni tugatishga intilmoqda.
Jamoa rahbariyati va murabbiylar tarkibni yaxshilash va natijalarni tiklash uchun barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda.

Boka Xuniors выиграли спустя четыре месяца
Аргентинский клуб «Бока Хуниорс» прервал самую длинную беспроигрышную серию в своей истории. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это произошло в матче против «Индепендьенте Ривадавия». Столичный клуб забил сопернику три гола и не пропустил ни одного.
Один из этих голов на счету Леандро Паредеса. Это был его первый гол после возвращения в Аргентину.
С другой стороны, Эдинсон Кавани снова не повезло. Он упустил явный голевой момент и покинул поле в середине второго тайма.
Затем он долго и, по-видимому, неловко разговаривал с вице-президентом клуба Мигелем Анхелем Руссо. «Бока Хуниорс» не выигрывал 120 дней, то есть почти четыре месяца.
Последняя победа была в середине апреля в матче против «Эстудиантес». Болельщики клуба и члены команды стремятся положить конец этому беспроигрышному периоду.
Руководство команды и тренеры прилагают все усилия для улучшения состава и восстановления результатов.