Napoli markaziy himoyachisini yo‘qotdi
Napoli jamoasining markaziy himoyachisi Amir Rrahmani Kosovo terma jamoasi safida olgan jarohati sababli bir necha o‘yinni o‘tkazib yuborishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Football Italia xabar berdi. Futbolchi Jahon chempionati saralash bosqichida Shveytsariya terma jamoasiga qarshi o‘yinda noqulaylik his qilgan.
Kosovo terma jamoasi murabbiylari shifokorlar bilan maslahatlashgach, Rrahmanini navbatdagi o‘yindan chiqarishga qaror qildi. Tez orada himoyachi Napoli klubida batafsil tekshiruvdan o‘tadi.
U 13 sentyabr kuni bo‘lib o‘tadigan Fiorentina jamoasiga qarshi o‘yinni o‘tkazib yuborishi mumkin. O‘tgan mavsumda Rrahmani Napoli safida 39 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi va uchta golga uzatma berdi.

Наполи потерял центрального защитника
Центральный защитник команды Наполи Амир Ррахмани может пропустить несколько матчей из-за травмы, полученной в составе сборной Косово. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает Football Italia. Футболист почувствовал дискомфорт во время матча отборочного этапа чемпионата мира против сборной Швейцарии.
Тренеры сборной Косово после консультации с врачами решили исключить Ррахмани из следующей игры. В ближайшее время защитник пройдет подробное обследование в клубе Наполи.
Он может пропустить матч против Фиорентины, который состоится 13 сентября. В прошлом сезоне Ррахмани сыграл за Наполи 39 матчей, забил один гол и сделал три голевые передачи.