Hujumchi yarim himoyachi Anxel di Mariya Argentinadagi “Rosario Sentral” klubiga qaytgandan so‘ng ilk o‘yinini to‘liq yakunlay olmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv davomida tajribali qanot himoyachisi 11 metrlik jarima zarbasini aniq amalga oshirdi, ammo o‘yinning oxirida jarohat tufayli maydonni tark etdi. Anxel o‘z kuchi bilan maydonni tark eta olmadi va uni to‘singa olib ketishdi.
Eslatib o‘tamiz, di Mariya “Rosario Sentral” akademiyasida tarbiyalangan futbolchidir. Uning faoliyati Yevropada ham muvaffaqiyatli bo‘lgan.
U 37 yoshida Portugaliyaning “Benfika” klubi, Ispaniyaning “Real” Madrid, Angliyaning “Manchester Yunayted”, Fransiyaning “PSJ” hamda Italiya “Yuventus” jamoalarida o‘ynagan. Di Mariya o‘zining tajribasi va mahorati bilan ko‘plab muxlislarning e’tiborini qozongan.

Ди Мария получил травму и покинул поле
Нападающий полузащитник Анхель ди Мария не смог полностью доиграть свой первый матч после возвращения в аргентинский клуб «Росарио Сентраль». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В ходе встречи опытный фланговый защитник реализовал пенальти с 11 метров, но в конце игры покинул поле из-за травмы. Анхель не смог покинуть поле самостоятельно, и его увели на носилках.
Напомним, что ди Мария воспитанник академии «Росарио Сентраль». Его карьера в Европе также была успешной.
В 37 лет он выступал за португальский клуб «Бенфика», испанский «Реал» Мадрид, английский «Манчестер Юнайтед», французский «ПСЖ» и итальянский «Ювентус». Ди Мария завоевал внимание многих болельщиков своим опытом и мастерством.