Saudiya Arabistonining «Al-Nasr» jamoasi yetakchisi Krishtianu Ronaldu klub muxlislariga murojaat qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining ijtimoiy tarmog‘ida shunday yozdi: «Biz jiddiy mashg‘ulotlar o‘tkazdik va tayyorgarlik ko‘rdik, lekin yolg‘iz bitta inson sifatida buni uddalay olmaymiz. Maydonda barcha kuchimizni sarflaymiz, jamoa va gerb uchun kurashamiz.
Sizlar oxirigacha biz bilan birga bo‘lasizmi? Keling, buni unutilmas voqeaga aylantiraylik».
O‘tgan mavsumda «Al-Nasr» Saudiya Arabistoni chempionatida faqat uchinchi o‘rinni egallagan, «Al-Ittihod» va «Al-Xilol» jamoalaridan ortda qolgan. Yozda esa jamoa Saudiya Superkubogida «Al-Ahli»ga mag‘lub bo‘lib, g‘alaba qozona olmadi.
«Al-Nasr» oxirgi marta Saudiya chempioni 2019 yilda bo‘lgan, bu esa Ronaldu jamoaga 2023 yil qishda kelishidan ancha oldingi davrga to‘g‘ri keladi. Krishtianu Ronaldu uchun esa pul evaziga sovrinlarni qo‘lga kiritish doimiy sinov bo‘lib qolmoqda.

Роналду пообещал болельщикам незабываемый сезон
Капитан саудовского клуба «Аль-Наср» Криштиану Роналду обратился к болельщикам клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своем социальном аккаунте он написал: «Мы провели серьезные тренировки и подготовку, но одному человеку это не под силу. На поле мы отдадим все силы, будем бороться за команду и герб.
Вы останетесь с нами до конца? Давайте сделаем это незабываемым событием».
В прошлом сезоне «Аль-Наср» занял лишь третье место в чемпионате Саудовской Аравии, уступив командам «Аль-Иттихад» и «Аль-Хилал». Летом команда проиграла «Аль-Ахли» в Саудовском Суперкубке и не смогла одержать победу.
«Аль-Наср» в последний раз становился чемпионом Саудовской Аравии в 2019 году, что было задолго до прихода Роналду в команду зимой 2023 года. Для Криштиану Роналду завоевание трофеев за деньги всегда остается постоянным испытанием.