River Pleyt Krishtianuga taklif yubordi
Krishtianu Ronalduning so‘nggi bayonotiga ko‘ra, unga Argentina klubi tomonidan taklif kelib tushgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu taklif klub jahon chempionati bilan bog‘liq bo‘lib, Ronalduning kelajakdagi faoliyatiga ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Ma’lum bo‘lishicha, 40 yoshli futbolchi gapirgan klub – «River Pleyt» hisoblanadi.
Hozirda Krishtianuning «Al-Nasr» klubi bilan amaldagi shartnomasi uch hafta ichida yakunlanadi. Kelgusida esa Saudiya Arabistoni jamoasi bilan yangi mehnat shartnomasini imzolashi kutilmoqda.
Avvalroq Ronalduning klub jahon chempionatida ishtirok etmasligi haqida ma’lum qilgani ham e’lon qilingan edi. Shu bilan birga, yakshanba kuni kechqurun Liganing millatlar o‘rtasidagi finalida Portugaliya va Ispaniya terma jamoalari o‘rtasida o‘yin bo‘lib o‘tadi.
Ushbu o‘yinni matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin bo‘ladi. Krishtianu Ronalduning kelajagi va faoliyati haqida qo‘shimcha ma’lumotlar yaqin kunlarda e’lon qilinishi kutilmoqda.

Ривер Плейт пригласил Кристиануга
По последнему заявлению Криштиану Роналду, он получил предложение от аргентинского клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это предложение связано с клубным чемпионатом мира и может повлиять на будущую карьеру Роналду. Известно, что клуб, о котором говорил 40-летний футболист, — «Ривер Плейт».
В настоящее время действующий контракт Криштиану с клубом «Аль-Наср» истекает через три недели. В дальнейшем ожидается подписание нового трудового договора с командой из Саудовской Аравии.
Ранее также сообщалось, что Роналду объявил о том, что не примет участие в клубном чемпионате мира. При этом в воскресенье вечером в финале Лиги наций между сборными Португалии и Испании состоится матч.
Эту игру можно будет смотреть в текстовой трансляции. Дополнительная информация о будущем и карьере Криштиану Роналду ожидается в ближайшие дни.