«Manchester Yunayted» joriy mavsum boshida gol vaziyatlarini amalga oshirishda qiyinchiliklarga duch kelmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa Premyer-liganing ochkolar jadvalida uch turdan so‘ng to‘rtta ochko bilan to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda. WhoScored ma’lumotlariga ko‘ra, Ruben Amorim boshchiligidagi jamoaning haqiqiy va kutilgan gollar farqi eng yomon – minus 5 ga teng (2 gol, 7 xG).
Shuningdek, top-5 yevropa chempionatlarida golni amalga oshirish ko‘rsatkichi bo‘yicha eng past natijaga ega bo‘lgan uch jamoa qatorida fransuzning «Lans» jamoasi (-3,1) va nemisning «Borussiya» Myonxengladbax jamoasi (-3) ham bor. Eng yaxshi natijani «Liverpul» ko‘rsatib, kutilgan gollardan 4,3 taga ko‘p gol urdi.
14 sentabr kuni «Manchester Yunayted» mehmon sifatida «Manchester Siti» jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu o‘yinda jamoaning gol vaziyatlarini aniq amalga oshirish qobiliyati muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Манчестер Юнайтед редко создает голевые моменты
«Манчестер Юнайтед» в начале текущего сезона испытывает трудности с реализацией голевых моментов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда занимает девятое место в турнирной таблице Премьер-лиги после трёх туров, набрав четыре очка. По данным WhoScored, разница между реальными и ожидаемыми голами команды под руководством Рубена Аморима самая плохая – минус 5 (2 гола, 7 xG).
Также в числе трёх команд с худшими показателями реализации голов в топ-5 европейских чемпионатах находятся французский «Ланс» (-3,1) и немецкая «Боруссия» Менхенгладбах (-3). Лучший результат показывает «Ливерпуль», забив на 4,3 гола больше ожидаемых.
14 сентября «Манчестер Юнайтед» сыграет в гостях против «Манчестер Сити». В этом матче способность команды точно реализовывать голевые моменты будет иметь большое значение.