Galatasaray Lukmanni ijaraga olishni xohladi
“Galatasaray” jamoasining bosh murabbiyi Okan Buruk “Atalanta” jamoasining hujumchisi Ademola Lukmanga bo‘lgan qiziqish haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Turkiya futbolida transfer oynasi 12 sentyabrgacha ochiq bo‘lib turibdi. Yaqinda Istanbulning yirik klubi Nigeriyalik futbolchini o‘z safiga qo‘shib olishga harakat qilgan, ammo bu urinish muvaffaqiyatli bo‘lmagan.
Burukning so‘zlariga ko‘ra, ular Lukmanni ijaraga olishni xohlashgan, ammo “Atalanta” klubining ijaraga berish bo‘yicha takliflari qiziqtirmagan. O‘tgan yozda Milanning “Inter” klubi ham Ademola Lukmanni qo‘lga kiritmoqchi bo‘lgan, biroq Bergamo jamoasi futbolchini qo‘yib yubormagan.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, uning bozor qiymati 60 million yevroga teng. Lukman 27 yoshda bo‘lib, Seriya A ning yorqin yulduzlaridan hisoblanadi.

Галатасарай хотел арендовать Лукманни
Главный тренер команды «Галатасарай» Окан Бурук рассказал о заинтересованности в нападающем «Аталанты» Адемоле Лукмане. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Трансферное окно в турецком футболе открыто до 12 сентября. Недавно крупный клуб Стамбула пытался подписать нигерийского футболиста, но эта попытка не увенчалась успехом.
По словам Бурука, они хотели взять Лукмана в аренду, но предложения «Аталанты» по аренде их не заинтересовали. Прошлым летом клуб «Интер» из Милана также пытался заполучить Адемолу Лукмана, однако команда из Бергамо не отпустила футболиста.
Согласно данным Transfermarkt, его рыночная стоимость составляет 60 миллионов евро. Лукману 27 лет, он считается яркой звездой Серии А.