Romano: Shtillerning «Real»ga o‘tishi hozircha yo‘q
Insayder Fabrizio Romano Madridning «Real» jamoasi «Shtutgart» yarim himoyachisi Andjelo Shtillerga qiziqish bildirayotgani haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nemis futbolchisi o‘tgan yozda «qaymoqranglilar» maqsadlari orasida bo‘lgan, biroq oxir-oqibat hech qayerga o‘tmagan. Romanoning ma’lumotiga ko‘ra, «Real» va Shtiller o‘rtasida hech qanday kelishuv bo‘lmagan.
Shuningdek, «Manchester Yunayted» ham yarim himoyachini sotib olish bo‘yicha aniq harakat qilmagan, garchi bunday mish-mishlar tarqalgan bo‘lsa-da. Manba aytishicha, futbolchi 2026 yilda «Shtutgart»ni tark etishga tayyor va Madrid klubi uning nomzodini ko‘rib chiqmoqda.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Andjelo Shtillerning transfer qiymati 45 million yevroni tashkil etadi. 24 yoshli yarim himoyachining «Shtutgart» bilan shartnomasi 2028 yilgacha amal qiladi.

Romano: Переход Штиллера в «Реал» пока не состоится
Инсайдер Фабрицио Романо сообщил, что мадридский «Реал» проявляет интерес к полузащитнику «Штутгарта» Анджело Штиллеру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Немецкий футболист прошлым летом был в числе целей «сливочных», однако в итоге никуда не перешёл. По информации Романо, между «Реалом» и Штиллером не было достигнуто никаких соглашений.
Также «Манчестер Юнайтед» не предпринимал конкретных действий по приобретению полузащитника, несмотря на появлявшиеся слухи. По словам источника, футболист готов покинуть «Штутгарт» в 2026 году, и мадридский клуб рассматривает его кандидатуру.
Согласно данным Transfermarkt, трансферная стоимость Анджело Штиллера составляет 45 миллионов евро. Контракт 24-летнего полузащитника с «Штутгартом» действует до 2028 года.