Bulykin: Mourinyuning ishdan bo‘shatilishi mantiqiy qaror
Sobiq «Ayaks» futbolchisi Dmitriy Bulykin «Fenerbaxche» jamoasining bosh murabbiyi Joze Mourinyuning ishdan bo‘shatilishiga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U murabbiylik faoliyati har doim belgilangan maqsad va vazifalar asosida baholanishini ta’kidladi. «Chempionlar ligasining asosiy bosqichiga chiqish vazifasi bajarilmadi.
Shuning uchun bu qaror mantiqiy ko‘rinadi», dedi Bulykin Vprognoze nashriga bergan intervyusida. Chempionlar ligasining saralash bosqichida «Fenerbaxche» «Benfika» jamoasiga qarshi o‘yinlarda (0:0, 0:1) mag‘lub bo‘lib, asosiy bosqichga yo‘l topa olmadi.
29 avgust kuni turk klubi matbuot xizmati Mourinyuning o‘tgan yozdan beri jamoani boshqarganini va uning ishdan bo‘shatilganini e’lon qildi. O‘tgan Turkiya chempionatida «Fenerbaxche» turnir jadvalida ikkinchi o‘rinni egallagan edi.

Булыкин: Увольнение Моуринью логичное решение
Бывший футболист «Аякса» Дмитрий Булыкин прокомментировал увольнение главного тренера «Фенербахче» Жозе Моуринью. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что тренерская деятельность всегда оценивается на основе поставленных целей и задач. «Задача выхода в основную стадию Лиги чемпионов не была выполнена.
Поэтому это решение кажется логичным», — сказал Булыкин в интервью изданию Vprognoze. В отборочных матчах Лиги чемпионов «Фенербахче» проиграл команде «Бенфика» (0:0, 0:1) и не смог пройти в основную стадию.
29 августа пресс-служба турецкого клуба объявила, что Моуринью, возглавлявший команду с прошлого лета, был уволен. В прошлом чемпионате Турции «Фенербахче» занял второе место в турнирной таблице.