Ispaniyalik murabbiy Xavi Ernandes, Kataloniyaning "Barselona" klubida ishlagan tajribali mutaxassis, Germaniyaning Leverkuzendagi "Bayer" jamoasi rahbariyati tomonidan ko‘rib chiqilgan edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Marca gazetasi xabariga ko‘ra, "farmatsevtlar" deb nomlanuvchi klub 45 yoshli murabbiy bilan muzokaralar olib bordi, ammo Xavi taklifni rad etdi. Germaniyaning ushbu klubi taklifi unga qiziq bo‘lmadi.
Dushanba kuni, 1 sentabrda, "Bayer" bosh murabbiyi lavozimidan gollandiyalik mutaxassis Erik ten Xag ozod qilindi. U boshchiligida Leverkuzendagi jamoa Germaniya chempionatining ikki o‘yini natijasida faqat bitta ochko to‘plagan edi.
Keyingi Bundesligadagi o‘yinda "Bayer" o‘z maydonida "Ayntraxt" jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Jamoa rahbariyati yangi murabbiyni izlashda davom etmoqda va kelgusida yuqori natijalarga erishishni maqsad qilgan.

Хави отклонил предложение Байера, ищут нового тренера
Испанский тренер Хави Эрнандес, опытный специалист, работавший в каталонской "Барселоне", рассматривался руководством немецкого клуба "Байер" из Леверкузена. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации газеты Marca, клуб, известный как "фармацевты", вел переговоры с 45-летним тренером, но Хави отклонил предложение. Немецкий клуб не заинтересовал его.
В понедельник, 1 сентября, голландский специалист Эрик тен Хаг был освобожден от должности главного тренера "Байера". Под его руководством команда из Леверкузена набрала всего одно очко в двух матчах чемпионата Германии.
В следующем матче Бундеслиги "Байер" сыграет на своем поле против "Айнтрахта". Руководство клуба продолжает поиск нового тренера и ставит цель добиться высоких результатов в будущем.