Jorje Jezush: Ronaldo dunyo futboli uchun namuna
Saudiya Arabistonining Superkubogi yarim final uchrashuvida "Al-Nasr" jamoasi "Al-Ittihad" jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu g‘alabadan so‘ng "Al-Nasr" bosh murabbiyi Jorje Jezush jamoaning hujumchisi Krishtianu Ronalduni yuqori baholadi. Jorje Jezushning so‘zlariga ko‘ra, Ronalduning 40 yoshda bo‘lishiga qaramay, u hali ham ajoyib jismoniy holatda bo‘lib, dunyo futboli uchun ajoyib namuna hisoblanadi.
"Al-Nasr" jamoasi bunday yulduz futbolchiga loyiqdir. Shuningdek, murabbiy ko‘plab muxlislar aynan Ronalduni ko‘rish uchun o‘yinga kelganini ta’kidladi.
Portugaliyalik futbolchi 2023 yilda "Al-Nasr" jamoasiga qo‘shilgan. U Saudiya klubi safida 106 ta o‘yin o‘tkazib, 93 ta gol urdi va 20 ta golga uzatma berdi.
Ronalduning jamoaga qo‘shgan hissasi katta bo‘lib, u jamoaning muvaffaqiyatli o‘yinlari uchun muhim o‘yinchi hisoblanadi.

Жорже Жезуш: Роналду — пример для мирового футбола
В полуфинальном матче Суперкубка Саудовской Аравии команда «Аль-Наср» обыграла команду «Аль-Иттихад» со счётом 2:1. Об этом сообщил Euro-football.ru.
После этой победы главный тренер «Аль-Насра» Жорже Жезуш высоко оценил нападающего команды Криштиану Роналду. По словам Жорже Жезуша, несмотря на то, что Роналду 40 лет, он всё ещё находится в отличной физической форме и является прекрасным примером для мирового футбола.
Команда «Аль-Наср» заслуживает такого звёздного футболиста. Также тренер отметил, что многие болельщики пришли на игру именно чтобы увидеть Роналду.
Португальский футболист присоединился к команде «Аль-Наср» в 2023 году. За саудовский клуб он провёл 106 матчей, забил 93 гола и отдал 20 голевых передач.