Portugaliyalik mutaxassis Joze Mourinyo “Fenerbaxche” jamoasining bosh murabbiyi lavozimidan ozod etildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Turkiyaning nufuzli klubi matbuot xizmati ma’lum qildi. Klub bayonotida aytilishicha, ular Joze Mourinyoga jamoaga qo‘shgan hissasi uchun minnatdorlik bildiradi va uning kelgusidagi faoliyatida muvaffaqiyatlar tilaydi.
62 yoshli murabbiy 2024 yil iyul oyidan boshlab “Fenerbaxche” jamoasini boshqargan. O‘tgan mavsumda jamoa Turkiya chempionatida ikkinchi o‘rinni egallagan edi.
2024 yil 27 avgustda “Fenerbaxche” safarda “Benfika”ga mag‘lub bo‘lib, ikki o‘yin yakuniga ko‘ra (0:0, 0:1) Chempionlar ligasining asosiy bosqichiga chiqish imkoniyatini boy berdi. Klub rahbariyati murabbiy bilan xayrlashib, yangi bosh murabbiyni qidirish jarayonini boshladi.
Jamoa oldida yangi maqsadlar qo‘yilgan bo‘lib, ular muvaffaqiyatli natijalarga erishishni davom ettirishni niyat qilmoqda.

Фенербахче уволил Моуринью без участия в Лиге чемпионов
Португальский специалист Жозе Моуринью был освобожден от должности главного тренера команды «Фенербахче». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом сообщил пресс-служба авторитетного турецкого клуба. В заявлении клуба говорится, что они благодарят Жозе Моуринью за вклад в команду и желают ему успехов в дальнейшей деятельности.
62-летний тренер возглавлял «Фенербахче» с июля 2024 года. В прошлом сезоне команда заняла второе место в чемпионате Турции.
27 августа 2024 года «Фенербахче» проиграл в гостях «Бенфике», и по итогам двух матчей (0:0, 0:1) упустил возможность выйти в основную стадию Лиги чемпионов. Руководство клуба попрощалось с тренером и начало процесс поиска нового главного тренера.