Luis Enrique Barselonaga qarshi o‘ynashni tan oldi
Chempionlar ligasining guruh bosqichida "PSJ" jamoasi safarda "Barselona" bilan o‘ynaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuv haqida Parij jamoasining bosh murabbiyi Luis Enrique fikr bildirdi. Enrique avval "Barselona" jamoasida nafaqat futbolchi sifatida, balki murabbiy sifatida ham faoliyat yuritgan.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu holat unga qarama-qarshi his-tuyg‘ularni uyg‘otadi. Bir tomondan, "Barselonaga" qaytish uning uchun oilasi joyiga qaytishdek, quvonchli hodisadir.
Boshqa tomondan esa, yurakdan aytganda, u o‘zini noqulay his qiladi, chunki u o‘ynaydigan jamoa unga eng ko‘p yordam bergan klublardan biridir. Enrique bu o‘yinni o‘ynash unga qiyin bo‘lishini ta’kidladi.
Hozircha "Barselona" va "PSJ" o‘rtasidagi uchrashuvning aniq sanasi ma’lum emas. Rasmiy jadval shanba kuni e’lon qilinadi.

Луис Энрике признал готовность сыграть против Барселоны
В групповом этапе Лиги чемпионов команда "ПСЖ" сыграет в гостях с "Барселоной". Об этом сообщил Euro-football.ru.
Главный тренер парижской команды Луис Энрике высказался об этой встрече. Энрике ранее работал в "Барселоне" не только как футболист, но и как тренер.
По его словам, эта ситуация вызывает у него противоречивые чувства. С одной стороны, возвращение в "Барселону" для него — это радостное событие, словно возвращение домой к семье.
С другой стороны, он искренне чувствует себя неловко, так как команда, за которую он играет, является одним из клубов, которые ему больше всего помогли. Энрике подчеркнул, что играть в этом матче будет для него сложно.
Пока точная дата встречи между "Барселоной" и "ПСЖ" неизвестна. Официальное расписание будет объявлено в субботу.