Beshiktash Yevrokubokda mag‘lub bo‘lib, Sulsher ketdi
«Beshiktash» klubi bosh murabbiyi Ule Gunnar Sulsher bilan hamkorlikni yakunlaganini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Turkiya jamoasi ko‘p yillardan so‘ng ilk bor Yevrokuboklarning asosiy bosqichida ishtirok etmaydi. Istanbul jamoasi Shveytsariyaning «Lozanna» klubi bilan o‘tkazilgan ikki o‘yinli konferensiya ligasi pley-off bosqichida umumiy hisobda 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Qayta uy uchrashuvi 0:1 hisobida yutqazilgandan so‘ng, «Beshiktash» matbuot xizmati norvegiyalik murabbiyning ishdan bo‘shatilganini ma’lum qildi. Ule Gunnar Sulsher joriy yil yanvar oyida «Beshiktash» bosh murabbiyi lavozimiga tayinlangan edi.
Avvalroq u Angliyaning «Manchester Yunayted» klubini boshqargan. Klub rahbariyati jamoani yangi muvaffaqiyatlarga yetaklash uchun murabbiy bilan shartnoma bekor qilinganini bildirdi.

Бешикташ проиграл в Еврокубке, Сульшер ушёл
Клуб «Бешикташ» объявил о завершении сотрудничества с главным тренером Уле Гуннаром Сульшером. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Турецкая команда впервые за много лет не примет участие в основной стадии Еврокубков. Стамбульский клуб в двухматчевом плей-офф Лиги конференций проиграл швейцарскому клубу «Лозанна» с общим счётом 1:2.
После поражения в ответном домашнем матче со счётом 0:1 пресс-служба «Бешикташа» объявила об увольнении норвежского тренера. Уле Гуннар Сульшер был назначен главным тренером «Бешикташа» в январе этого года.
Ранее он возглавлял английский клуб «Манчестер Юнайтед». Руководство клуба заявило, что контракт с тренером расторгнут для того, чтобы привести команду к новым успехам.