Fransiya milliy terma jamoasi futbolchisi, «Pari Sen-Jermen» klubi a’zosi Usmon Dembele yaqinlashib kelayotgan o‘yinda maydonga tushmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
28 yoshli qanot himoyachisi Ukraina terma jamoasi bilan bo‘lib o‘tgan o‘yinda ikkinchi bo‘lim boshida zaxiradan maydonga chiqdi, ammo o‘yinni to‘liq yakunlay olmadi. 81-daqiqada terma jamoa bosh murabbiyi Didye Desham uni jarohat tufayli almashtirishga majbur bo‘ldi.
Uchrashuvdan so‘ng murabbiy Dembele tizzasidagi orqa tomondagi mushaklarning shikastlanishi sababli terma jamoa bazasini tark etishini ma’lum qildi. O‘yin Fransiya terma jamoasining 2:0 hisobidagi g‘alabasi bilan yakunlandi.
Gollarni Maykl Olise va Kilian Mbappe 10 va 82-daqiqalarda kiritishdi. Keyingi o‘yinda, 9 sentyabr kuni, Fransiya o‘z maydonida Islandiya terma jamoasini qabul qiladi.

Дембеле покинул сборную из-за травмы
Футболист сборной Франции, игрок клуба «Пари Сен-Жермен» Усман Дембеле не выйдет на поле в предстоящем матче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
28-летний крайний защитник вышел на поле со скамейки запасных в начале второго тайма в матче против сборной Украины, но не смог доиграть до конца встречи. На 81-й минуте главный тренер сборной Дидье Дешам был вынужден заменить его из-за травмы.
После матча тренер сообщил, что Дембеле покидает базу сборной из-за повреждения задних мышц колена. Игра завершилась победой сборной Франции со счётом 2:0.
Голы забили Майкл Олисе и Килиан Мбаппе на 10-й и 82-й минутах соответственно. В следующем матче, который состоится 9 сентября, Франция примет на своём поле сборную Исландии.