Gavi tizzasi uchun yangi jarrohlik kerak bo‘lishi mumkin
Barcelona jamoasining yarim himoyachisi Gavi tizzasida yangi jarrohlik amaliyotini o‘tkazishga to‘g‘ri kelishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Catalunya Radio xabariga ko‘ra, futbolchining jarohati oldingidan ham jiddiyroq ekani ma’lum bo‘ldi. Hozirda Gavi tizzasida noqulaylik sezmoqda.
2023 yilda u tizzasidagi kesuvchi bog‘lamlarning yirtilishi sababli jarrohlik amaliyoti o‘tkazgan edi. Ehtimol, unga tizza bo‘g‘imini tozalash uchun yana bir jarrohlik kerak bo‘ladi.
Joriy mavsumda 21 yoshli ispaniyalik futbolchi Ispaniya chempionatining ikki o‘yinida maydonga tushib, bitta samarali uzatma amalga oshirdi. 14 sentabr kuni Barcelona jamoasi La Liga doirasida Valensiya bilan o‘yin o‘tkazadi.

Gavi может понадобиться новая операция на колене
Полузащитнику команды «Барселона» Гави, возможно, потребуется новая операция на колене. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации Catalunya Radio, травма футболиста оказалась серьезнее, чем предполагалось ранее. В настоящее время Гави испытывает дискомфорт в колене.
В 2023 году он уже проходил операцию из-за разрыва крестообразных связок колена. Возможно, ему потребуется еще одна операция для очистки коленного сустава.
В текущем сезоне 21-летний испанский футболист сыграл в двух матчах чемпионата Испании и сделал одну результативную передачу. 14 сентября команда «Барселона» проведет матч Ла Лиги против «Валенсии».