Martynovich: Realga qarshi o‘yinda kurashamiz, yengilmaymiz
Qayrat jamoasining markaziy himoyachisi Aleksandr Martynovich yaqinlashayotgan o‘yin haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ularning jamoasi Chempionlar Ligasi guruh bosqichida Madridning Real klubi bilan o‘z maydonida bahs olib boradi. Martynovichning so‘zlariga ko‘ra, jamoa kamida belgilangan vazifani bajargan.
U ta’kidladi, Real jamoasining tarkibi juda qimmat, taxminan bir milliard yevroga teng, Qayrat esa o‘n million yevro qiymatga ega. Shunga qaramay, ular o‘yinni yengil berishga niyat qilmaydi va imkon qadar kurashadi.
Himoyachi futbolchilar o‘yindan zavq olishlarini ham qo‘shimcha qildi. Bu Qayrat jamoasining Chempionlar Ligasi tarixidagi birinchi ishtiroki bo‘ladi.
Guruhda ular Real bilan bir qatorda Inter va Londonning Arsenal jamoalari bilan ham bahs yuritadi. Martynovich va uning jamoadoshlari bu katta musobaqada o‘zlarini sinab ko‘rishga tayyor.
Jamoa muxlislari uchun bu o‘ziga xos tarixiy voqea hisoblanadi va ular o‘z imkoniyatlarini namoyish etishga intiladi.

Мартынович: В матче против Реала будем бороться, не проиграем
Центральный защитник команды Кайрат Александр Мартынович поделился своими мыслями о предстоящей игре. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Их команда в групповом этапе Лиги чемпионов сыграет на своем поле с мадридским клубом Реал. По словам Мартыновича, команда как минимум выполнила поставленную задачу.
Он отметил, что состав Реала очень дорогой, примерно на один миллиард евро, тогда как Кайрат оценивается в десять миллионов евро. Тем не менее, они не намерены уступать игру и будут бороться изо всех сил.
Защитник также добавил, что футболисты получают удовольствие от игры. Это будет первое участие команды Кайрат в истории Лиги чемпионов.
В группе они будут соревноваться не только с Реалом, но и с Интером и лондонским Арсеналом. Мартынович и его товарищи по команде готовы проверить себя в этом крупном турнире.
Для болельщиков команды это своеобразное историческое событие, и они стремятся показать свои возможности.