Trabzonspor Kuzyayev transferidan umidini kamaytirdi
Rossiyalik yarim himoyachi Daler Kuzyayev, hozirda erkin agent maqomida bo‘lib, faoliyatini Turkiyaning “Trabzonspor” klubida davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda matbuotda ma’lumotlar paydo bo‘ldi. Vaziyatga yaqindan tanish manba “Evro-Futbol.Ru” saytiga maxsus ma’lumot berdi.
“Trabzonspor” jamoasi Kuzyayev transferiga katta umid bog‘lamayapti. Biroq klub rahbariyati bu bitim amalga oshsa yaxshi bo‘lishini ta’kidlamoqda, dedi manba.
32 yoshli Daler Kuzyayevning so‘nggi jamoasi Fransiyaning “Le Havre” klubi bo‘lgan. U 2023 yildan boshlab ushbu jamoa sharafini himoya qilgan va jami 46 o‘yinda maydonga tushib, to‘rt gol urgan hamda ikki golga uzatma bergan.
Shu yozda yarim himoyachining fransuz klubi bilan shartnomasi tugadi. Hozirda Kuzyayev yangi jamoada faoliyatini davom ettirish imkoniyatini izlamoqda.

Трабзонспор снизил надежды на трансфер Кузяева
Российский полузащитник Далер Кузяев, который в настоящее время является свободным агентом, может продолжить карьеру в турецком клубе «Трабзонспор». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В СМИ появились сведения об этом. Источник, близкий к ситуации, предоставил эксклюзивную информацию сайту «Евро-Футбол.Ру».
Команда «Трабзонспор» не возлагает больших надежд на трансфер Кузяева. Однако руководство клуба отмечает, что если сделка состоится, это будет хорошо, — сказал источник.
Последним клубом 32-летнего Далера Кузяева был французский «Ле Авр». С 2023 года он защищал цвета этой команды, сыграв всего 46 матчей, забив четыре гола и отдав две голевые передачи.
Этим летом у полузащитника истек контракт с французским клубом. В настоящее время Кузяев ищет возможность продолжить карьеру в новом клубе.