"Liverpul" jamoasining bosh murabbiyi Arne Slot Chempionlar ligasidagi yaqinlashib kelayotgan raqiblar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U PVS jamoasi bilan o‘yinlarni intiqlik bilan kutayotganini aytdi. Shaxsiy fikriga ko‘ra, ikki yil ketma-ket milliy chempionlikni qo‘lga kiritgan Niderlandiya klubi bilan o‘ynash har doim yoqimli.
Shuningdek, "Galatasaray" va "Qorabog‘" jamoalari bilan ham o‘yinlar qiziqarli bo‘ladi. Bundan tashqari, "Inter", "Atletiko", "Ayntraxht" va "Marsel" kabi yuqori darajadagi jamoalar bilan bellashish turnirning yuqori sifatini ko‘rsatadi, dedi Slot.
Chempionlar ligasining umumiy bosqichida "Liverpul" "Real" (uyda), "Inter" (xorijda), "Atletiko" (uyda), "Ayntraxht" (xorijda), PVS (uyda), "Marsel" (xorijda), "Qorabog‘" (uyda) va "Galatasaray" (xorijda) jamoalari bilan uchrashadi. Bu raqobat "Liverpul" uchun katta sinov va tajriba bo‘ladi.
Jamoa o‘z kuchini namoyish etishga tayyorlanmoqda va muxlislar oldida yaxshi natija ko‘rsatishni maqsad qilgan.

Slot: Сильные соперники Ливерпуля в Лиге чемпионов
Главный тренер команды "Ливерпуль" Арне Слот высказался о приближающихся соперниках в Лиге чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что с нетерпением ждет игр с командой ПСВ. По его личному мнению, играть с голландским клубом, который два года подряд становился национальным чемпионом, всегда приятно.
Также матчи с командами "Галатасарай" и "Карабах" будут интересными. Кроме того, противостояния с такими сильными командами, как "Интер", "Атлетико", "Айнтрахт" и "Марсель", демонстрируют высокий уровень турнира, сказал Слот.
На общем этапе Лиги чемпионов "Ливерпуль" встретится с командами "Реал" (дома), "Интер" (в гостях), "Атлетико" (дома), "Айнтрахт" (в гостях), ПСВ (дома), "Марсель" (в гостях), "Карабах" (дома) и "Галатасарай" (в гостях). Это соперничество станет серьезным испытанием и опытом для "Ливерпуля".
Команда готовится продемонстрировать свои силы и ставит цель показать хороший результат перед болельщиками.