Daler Kuzyayev Turkiya klubiga o‘tishi mumkin
32 yoshli rossiyalik yarim himoyachi Daler Kuzyayev o‘z faoliyatini Turkiya chempionatida davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Puskas Sports ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasi xabar bermoqda. Tajribali futbolchiga “Trabzonspor” klubi qiziqish bildirmoqda.
Kuzyayev esa o‘z faoliyatini Yevropa chempionatida davom ettirishni istamoqda. Hozirda Daler erkin agent hisoblanadi.
Uning so‘nggi jamoasi Fransiyaning “Gavr” klubi bo‘lgan. U ushbu jamoada 2023 yil o‘rtalaridan beri o‘ynagan.
Umuman olganda, yarim himoyachi 46 ta o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urgan va ikki golga uzatma bergan. Kuzyayevning bozor qiymati 3,5 million yevroni tashkil etadi.
Futbolchi faoliyatini yangi jamoada davom ettirishga tayyorligi haqida ma’lumotlar mavjud. Bu esa uning professional darajasi va tajribasini hisobga olgan holda muhim yangilik hisoblanadi.

Далер Кузяев может перейти в турецкий клуб
32-летний российский полузащитник Далер Кузяев может продолжить свою карьеру в чемпионате Турции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает страница Puskas Sports в социальных сетях. Опытным футболистом заинтересовался клуб «Трабзонспор».
Кузяев же хочет продолжить карьеру в европейском чемпионате. В настоящее время Далер является свободным агентом.
Его последним клубом был французский «Гавр». Он играл в этой команде с середины 2023 года.
В целом полузащитник провел 46 матчей, забил четыре гола и отдал две голевые передачи. Рыночная стоимость Кузяева составляет 3,5 миллиона евро.
Есть информация о готовности футболиста продолжить карьеру в новом клубе. Это важная новость, учитывая его профессиональный уровень и опыт.