Nizovtsev Qayratning Chempionlar Ligasi yutug‘ini ta’kidladi
Sobiq Kaliningrad “Baltika” jamoasi futbolchisi Maksim Nizovtsev, Qozog‘iston terma jamoasi sharafini himoya qilgan, Yevropaning eng kuchli klublari o‘rtasidagi musobaqaning asosiy bosqichiga “Qayrat” jamoasining chiqishi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa hal qiluvchi o‘yinda “Seltik”ni penaltilar seriyasida mag‘lub etdi. Nizovtsevning so‘zlariga ko‘ra, bu klub uchun juda katta yutuq bo‘ldi, chunki birinchi marta Chempionlar Ligasi asosiy bosqichiga chiqishdi.
Jamoada sifatli legionerlar va yosh qozog‘istonlik futbolchilar o‘rtasida yaxshi uyg‘unlik mavjud. “Qayrat” Chempionlar Ligasi doirasidagi o‘yinlarda Madridning “Real”, “Bryugg”, “Olimpiakos”, “Pafos” jamoalari bilan o‘z maydonida, shuningdek, “Inter”, “Arsenal”, “Sporting” va “Kopenhagen” jamoalari bilan mehmon sifatida o‘ynaydi.

Низовцев отметил победу Кайрата в Лиге чемпионов
Бывший футболист калининградской «Балтики» Максим Низовцев, защищавший честь сборной Казахстана, высказался о выходе команды «Кайрат» в основной этап соревнований среди сильнейших клубов Европы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда в решающем матче победила «Селтик» в серии пенальти. По словам Низовцева, это стало большим достижением для клуба, так как впервые они вышли в основной этап Лиги чемпионов.
В команде существует хорошая гармония между качественными легионерами и молодыми казахстанскими футболистами. В рамках Лиги чемпионов «Кайрат» сыграет дома с мадридским «Реалом», «Брюгге», «Олимпиакосом», «Пафосом», а также в гостях с «Интером», «Арсеналом», «Спортингом» и «Копенгагеном».
Это соревнование является большой возможностью для развития команды и проявления себя на международной арене.