Mourinyo Turkiyada murabbiylik qiyinligini aytdi
Mashhur portugaliyalik murabbiy Zhoze Mourinyo hozirda «Fenerbaxche» klubini boshqarib kelmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining hozirgi faoliyati haqida fikrlarini bildirdi. Mourinyoning so‘zlariga ko‘ra, Turkiyada murabbiy bo‘lish juda murakkab, chunki bu yerda murabbiy futbolni eng kam tushunadigan shaxs hisoblanadi.
Bu boshqa mamlakatlardagi ish faoliyati bilan solishtirganda katta farqdir. 39 yillik murabbiylik faoliyati davomida Mourinyo Portugaliya, Angliya, Ispaniya va Italiya klublarida turli lavozimlarda ishlagan.
U ko‘plab sovrinlarga ega bo‘lgan, jumladan, Yevropa kuboklarida g‘alabalar qozongan. 2024 yilda u Turkiyaning «Fenerbaxche» klubini boshqarishni boshladi.
Hozirgacha bu klub bilan hech qanday chempionlik unvoniga ega bo‘la olmadi. Mourinyo o‘z ishida davom etib, kelajakda yangi yutuqlarga erishishni maqsad qilgan.

Моуриньо рассказал о трудностях тренерской работы в Турции
Известный португальский тренер Жозе Моуриньо в настоящее время возглавляет клуб «Фенербахче». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он поделился своими мыслями о своей нынешней деятельности. По словам Моуриньо, быть тренером в Турции очень сложно, так как здесь тренер считается человеком, который наименее понимает футбол.
Это значительно отличается от работы в других странах. За 39 лет тренерской карьеры Моуриньо работал на различных должностях в клубах Португалии, Англии, Испании и Италии.
Он имеет множество трофеев, в том числе победы в европейских кубках. В 2024 году он начал тренировать турецкий клуб «Фенербахче».
До сих пор ему не удалось завоевать с этим клубом ни одного чемпионского титула. Моуриньо продолжает свою работу, ставя перед собой цель достигать новых успехов в будущем.