Viggo Mortensen San-Lorenso prezidentidan iste’foga chiqishni so‘radi
Yulduzli aktyor Viggo Mortensen, asosan “Uzuklar hukmdori” filmlaridagi Aragorn roli bilan tanilgan, o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Argentina “San-Lorenso” klubi prezidenti Marselo Morettidan iste’foga chiqishni so‘radi. Mortensen ijtimoiy tarmoqlarda yozishicha, “Moretti, iltimos, ‘San-Lorenso’ va uning muxlislari manfaatlari uchun iste’foga chiq.
Siz shu lavozimga saylanganingizdan beri klubga yetarlicha zarar yetkazdingiz, endi klub haqida o‘ylashingiz kerak”. Viggo Mortensen o‘zi “San-Lorenso” klubining ashaddiy tarafdoridir.
Argentina ommaviy axborot vositalari xabar berishicha, Marselo Moretti jiddiy mojaro ichida qolgan. Ijtimoiy tarmoqlarda uning pora olishda gumon qilinishi mumkin bo‘lgan videolar tarqaldi.
Ushbu holat klub va uning obro‘siga salbiy ta’sir ko‘rsatmoqda. Shuning uchun ham Viggo Mortensen Morettidan lavozimidan voz kechishni talab qilmoqda.
Klubning kelajagi va muxlislarning manfaatlari uchun rahbarning o‘z vaqtida iste’foga chiqishi muhim hisoblanadi.

Вигго Мортенсен попросил президента Сан-Лоренсо уйти в отставку
Звёздный актёр Вигго Мортенсен, известный в основном по роли Арагорна в фильмах «Властелин колец», высказался по поводу ситуации. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он попросил президента аргентинского клуба «Сан-Лоренсо» Марсело Моретти уйти в отставку. По словам Мортенсена в социальных сетях, «Моретти, пожалуйста, уйдите в отставку ради интересов «Сан-Лоренсо» и его болельщиков.
С тех пор как вы заняли эту должность, клубу был нанесён значительный ущерб, теперь вам нужно подумать о клубе». Вигго Мортенсен является ярым болельщиком клуба «Сан-Лоренсо».
По сообщениям аргентинских СМИ, Марсело Моретти оказался в серьёзном конфликте. В социальных сетях распространились видео, на которых он может быть заподозрен в получении взяток.
Эта ситуация негативно сказывается на клубе и его репутации. Именно поэтому Вигго Мортенсен требует от Моретти отказаться от своей должности.