O‘tgan yillarda taniqli futbolchi Aleksandr Mostovoy Osiyo Chempionlar Ligasi doirasidagi “Shanxay Shenxua” jamoasining holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, Leonid Slutskiy boshqaruvidagi Xitoy jamoasi “Shandun Tayshan” jamoasi umumiy bosqichdagi o‘yinini o‘tkazmasligi sababli keyingi bosqichga yo‘l oldi. Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, bunday vaziyatlarda baxt doim ham ular tomon bo‘ladi.
U Osiyo Chempionlar Ligasi sovrinini shu tarzda qo‘lga kiritadimi, bu haqida aniq gapira olmaydi. Futbol olami haqida gapirsa, u qiziqadi, ammo yangi paydo bo‘lgan shaxslar haqida qiziqmaydi.
Leonid Slutskiy “Shanxay Shenxua” jamoasini bir yildan ortiq boshqarib kelmoqda. Uning rahbarligi ostida jamoa Xitoy Superkubogini ikki marta qo‘lga kiritdi.
Osiyo Chempionlar Ligasi 1/8 final bosqichida “Shanxay Shenxua” yaponiyaning “Kavasaki” jamoasi bilan bahs olib boradi. Bu o‘yin jamoaning keyingi taqdiri uchun muhim ahamiyatga ega.
Jamoa va murabbiy o‘rtasidagi hamkorlik natijalariga ko‘ra, kelajakda yanada katta yutuqlar kutish mumkin.

Mostovoy: У Слуцкого есть удача в Азиатской лиге
В последние годы известный футболист Александр Мостовой высказался о ситуации в команде «Шанхай Шеньхуа» в рамках Лиги чемпионов Азии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как стало известно, китайская команда под руководством Леонида Слуцкого вышла в следующий этап, так как команда «Шаньдун Тайшань» не провела матч группового этапа. По словам Мостового, в таких ситуациях удача часто на их стороне.
Он не может точно сказать, выиграет ли Лигу чемпионов Азии таким образом. Если говорить о футбольном мире, ему это интересно, но он не интересуется новыми личностями.
Леонид Слуцкий руководит командой «Шанхай Шеньхуа» более года. Под его руководством команда дважды завоевала Суперкубок Китая.
В 1/8 финала Лиги чемпионов Азии «Шанхай Шеньхуа» сыграет с японской командой «Кавасаки». Эта игра имеет важное значение для дальнейшей судьбы команды.
С учётом результатов сотрудничества команды и тренера можно ожидать ещё больших достижений в будущем.