APL va Manchester Siti o‘rtasidagi nizoda kelishuvga erishildi
Angliya Premer Ligasi rasmiy saytida "Manchester Siti" klubi bilan bog‘liq nizoni hal etish haqida e’lon qilindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq ushbu nufuzli klub Premer Liga qoidalariga, xususan, bog‘liq tomonlar bilan tuziladigan shartnomalarga nisbatan norozilik bildirgan edi. Natijada, Premer Liga va "Manchester Siti" o‘zaro kelishuvga erishib, nizoni to‘xtatishga qaror qilishdi.
Ligadan berilgan bayonotda aytilishicha, tomonlar o‘zaro kelishib, aralashuvni to‘xtatish bo‘yicha kelishuvga keldi. Shuningdek, "Manchester Siti" Premer Liga qoidalarini amalda kuchli va bajarilishi shart ekanligini tan oldi.
Har ikki tomon ushbu masala yuzasidan boshqa izoh bermaslikka kelishib oldi. Hozirda "Manchester Siti" Angliya chempionatining so‘nggi uch turida uch ochko jamg‘argan holda o‘z o‘yinini davom ettirmoqda.
Ushbu kelishuv klub va liga o‘rtasidagi munosabatlarni yaxshilash hamda kelgusida yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan tushunmovchiliklarni bartaraf etishga qaratilgan muhim qadam sifatida baholanmoqda.

Достигнуто соглашение в споре между APL и Манчестер Сити
На официальном сайте Английской Премьер-Лиги было объявлено о разрешении спора, связанного с клубом "Манчестер Сити". Об этом сообщил Euro-football.ru.
Ранее этот престижный клуб выразил недовольство правилами Премьер-Лиги, в частности, договорами, заключаемыми с заинтересованными сторонами. В результате Премьер-Лига и "Манчестер Сити" достигли взаимного соглашения и решили прекратить спор.
В заявлении лиги говорится, что стороны договорились о прекращении вмешательства. Также "Манчестер Сити" признал, что правила Премьер-Лиги являются обязательными и должны строго соблюдаться.
Обе стороны договорились не давать дополнительных комментариев по этому вопросу. В настоящее время "Манчестер Сити" продолжает свои игры, набрав три очка в последних трех турах чемпионата Англии.
Это соглашение рассматривается как важный шаг для улучшения отношений между клубом и лигой, а также для предотвращения возможных недоразумений в будущем.