Djikiya Turkiyada tez moslashib, maydonda faol o‘ynayapti
Vladimir Kuzmichyov, Rossiyalik futbolchi Georgiy Djikiya agenti, futbolchining Turkiyada moslashuvi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Georgiyda hamma narsa yaxshi, jamoa chempionatni muvaffaqiyatli boshlagan va u o‘zi maydonda faol o‘ynamoqda. Bu eng muhim jihat hisoblanadi.
Djikiya katta professionaldir va uning maydonda bo‘lishi juda muhimdir, dedi Kuzmichyov "RB Sport" nashriga bergan intervyusida. Agentning so‘zlariga ko‘ra, Djikiyaning kundalik hayotida jiddiy muammolar yo‘q.
Dastlab futbolchi klub bazasida yashagan, ammo hozirda turar joy masalasi hal qilingan. 31 yoshli Djikiya shu yozda "Antalyaspor" jamoasiga qo‘shilgan va ikki mavsumga shartnoma imzolagan.
Jamoa safida u hozirgacha ikki o‘yinda maydonga tushdi. Djikiya jamoasi Turkiya chempionatining boshlanishida ketma-ket ikkinchi g‘alabasini qo‘lga kiritdi.
Bu natija jamoaning yaxshi o‘yinini va futbolchining moslashuvini ko‘rsatadi. Umuman olganda, futbolchi va jamoa o‘rtasida hamkorlik yaxshi rivojlanmoqda va kelgusida yanada muvaffaqiyatli natijalar kutish mumkin.

Джикия быстро адаптируется в Турции и активно играет на поле
Владимир Кузьмичёв, агент российского футболиста Георгия Джикии, высказался о адаптации игрока в Турции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, у Георгия всё хорошо, команда успешно начала чемпионат, и он активно играет на поле. Это самый важный аспект.
Джикия — большой профессионал, и его присутствие на поле очень важно, — сказал Кузьмичёв в интервью изданию "RB Sport". По словам агента, в повседневной жизни у Джикии серьёзных проблем нет.
Изначально футболист жил на базе клуба, но сейчас вопрос с жильём решён. 31-летний Джикия этим летом присоединился к команде "Антальяспор" и подписал контракт на два сезона.
В составе команды он пока сыграл в двух матчах. Джикия и его команда одержали вторую подряд победу в начале чемпионата Турции.
Этот результат показывает хорошую игру команды и адаптацию футболиста. В целом сотрудничество между игроком и командой развивается успешно, и в будущем можно ожидать ещё более успешных результатов.