Nikolas Jekson «Chelsi»ni tark etishda qayg‘urdi
Oldingi klubi «Chelsi»dan «Bavariya»ga o‘tgan hujumchi Nikolas Jekson o‘zining yaqinda amalga oshirgan transferi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zini juda kuchli his qilganini aytdi, ammo bu hislar boshqacha sabablarga bog‘liq edi. Jekson dunyodagi eng yirik klublardan biriga shartnoma imzolagani uchun xursandligini ta’kidladi.
Shuningdek, u yangi liga va yangi ajoyib futbolchilar bilan tanishish imkoniyatini qadrlaydi. Shu bilan birga, «Chelsi»ni, jamoa hamkasblarini va muxlislarini tark etish unga biroz qayg‘u keltirganini yashirmadi.
U bu yerda ko‘plab kuchli his-tuyg‘ularni boshdan kechirgan, jumladan, Konferensiyalar ligasi va Klub jahon chempionatida g‘alaba qozonganini esladi. Hozirda esa Jekson o‘zining yangi loyihasiga to‘liq e’tibor qaratmoqda.
U «Allyanz Arena»dagi ajoyib muhitga sho‘ng‘ish imkoniyatini intiqlik bilan kutmoqda. «Bavariya» jamoasi navbatdagi o‘yinni 13 sentabrda o‘z maydonida «Gamburg»ga qarshi o‘tkazadi.

Николас Джексон огорчен уходом из «Челси»
Нападающий Николас Джексон, перешедший из своего предыдущего клуба «Челси» в «Баварию», поделился своими мыслями о недавнем трансфере. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что чувствует себя очень сильным, но эти чувства связаны с другими причинами. Джексон подчеркнул, что рад подписать контракт с одним из крупнейших клубов мира.
Кроме того, он ценит возможность познакомиться с новой лигой и новыми выдающимися футболистами. В то же время он не скрывает, что уход из «Челси», команды, товарищей по команде и болельщиков принес ему некоторое огорчение.
Он вспомнил, что здесь пережил множество сильных эмоций, включая победы в Лиге конференций и Клубном чемпионате мира. Сейчас же Джексон полностью сосредоточен на своем новом проекте.
Он с нетерпением ждет возможности погрузиться в удивительную атмосферу на «Альянц Арене». Команда «Бавария» проведет следующий матч 13 сентября на своем поле против «Гамбурга».