Londonning “Chelsi” jamoasi UEFA Chempionlar ligasining umumiy bosqichidagi raqiblarini aniqladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Ko‘klar” o‘z maydonida “Barselona”, “Benfika”, “Ayaks” va Kiprning “Pafos” jamoalari bilan bellashadi. Safarda esa ular “Bavariya”, “Atalanta”, “Napoli” va “Qarabag‘”ga qarshi maydonga tushadi.
O‘tgan mavsumda “Chelsi” UEFA konferensiyalar ligasida ishtirok etgan bo‘lib, bu musobaqa Yevropadagi uchinchi darajadagi kubok hisoblanadi. Jamoa ushbu turnirni muvaffaqiyatli tarzda yutib chiqqan.
Yozda esa Enzo Mareski boshchiligidagi “Chelsi” jamoasi AQShda bo‘lib o‘tgan Jamoalar jahon chempionatida PSJ jamoasini mag‘lub etishga erishdi. Boshqa klublarning musobaqa natijalari bilan saytimizdagi matnli translyatsiya orqali tanishish mumkin.
Shuningdek, “Qayrat” va “Bavariya” jamoalari ham UEFA Chempionlar ligasidagi raqiblarini bilib oldi. “Arsenal” jamoasi ham o‘z raqiblarini aniqladi.

Челси получил соперников по Лиге чемпионов УЕФА
Лондонский клуб «Челси» узнал своих соперников на групповом этапе Лиги чемпионов УЕФА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
«Синие» сыграют дома с «Барселоной», «Бенфикой», «Аяксом» и кипрским «Пафосом». В гостях же они встретятся с «Баварией», «Аталантой», «Наполи» и «Карабахом».
В прошлом сезоне «Челси» участвовал в Лиге конференций УЕФА, которая считается третьим по значимости кубком в Европе. Команда успешно выиграла этот турнир.
Летом команда «Челси» под руководством Энцо Марески принимала участие в Чемпионате мира среди клубов в США и сумела одержать победу над ПСЖ. Результаты других клубов можно узнать на нашем сайте в текстовой трансляции.
Кроме того, команды «Кайрат» и «Бавария» также узнали своих соперников в Лиге чемпионов УЕФА. Команда «Арсенал» также определила своих соперников.