Bellingem va Kamavinga jamoaviy mashg‘ulotlarga qaytdi
Yarim himoyachilar Jud Bellingem va Eduardo Kamavinga tez orada maydonga qaytishga yaqin turishmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ikkala futbolchi ham umumiy guruh bilan maydonda qisman yuklama ostida mashg‘ulot o‘tkazishdi, deb xabar beradi Madrid Xtra. Hozircha ular to‘liq jamoaviy mashg‘ulotlarga tayyor emaslar va ehtimoliy tarzda 13 sentyabr, shanba kuni bo‘lib o‘tadigan La Liga doirasidagi «Real Sosyedad»ga qarshi o‘yinga yetarlicha formaga kirmaydi.
Jud Bellingem yelkasiga operatsiya qildirgani sababli mavsum oldi tayyorgarlik va joriy mavsumning dastlabki o‘yinlarini o‘tkazib yubordi. Eduardo Kamavinga esa aprel oyidan beri jarohatlar sabab maydonda yo‘q.
Hozirgi vaqtda «Real» Ispaniya chempionatining turnir jadvalida uchta turdan so‘ng to‘plagan to‘qqiz ochko bilan yetakchilik qilmoqda. Jamoa o‘zining yuqori o‘yin ko‘rsatkichlari bilan muxlislarni xursand qilmoqda va keyingi o‘yinlarda ham muvaffaqiyatli natijalar ko‘rsatishni maqsad qilgan.

Bellingem и Камавинга вернулись к командным тренировкам
Полузащитники Джуд Беллингем и Эдуардо Камавинга скоро близки к возвращению на поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Оба футболиста тренировались на поле с общей группой под частичной нагрузкой, сообщает Madrid Xtra. Пока они не готовы к полноценным командным тренировкам и, вероятно, не выйдут в оптимальной форме на матч Ла Лиги против «Реал Сосьедада», который состоится в субботу, 13 сентября.
Джуд Беллингем пропустил предсезонную подготовку и первые матчи текущего сезона из-за операции на плече. Эдуардо Камавинга отсутствует на поле с апреля из-за травм.
В настоящее время «Реал» лидирует в турнирной таблице чемпионата Испании, набрав девять очков после трёх туров. Команда радует болельщиков своими высокими игровыми показателями и ставит цель показывать успешные результаты и в следующих матчах.