Madridning «Atletiko» jamoasining markaziy himoyachisi David Gantsko Saudiya Arabistonida o‘ynashi mumkin edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan yozda «matraschilar» slovak futbolchini Niderlandiyaning «Feyenoord» klubidan sotib oldi. Ispaniyaning yirik jamoasi 27 yoshli o‘yinchi uchun Saudiya Arabistonining «Al-Nasr» klubidan ustun keldi, garchi «Al-Nasr» ancha yaxshiroq shartlarni taklif qilgan bo‘lsa-da.
David Gantsko «Al-Nasr» taklifini eslab, «Atletiko»da ishlash orqali bunday daromadni faqat yigirma yil ichida topish mumkinligini aytdi. U o‘z qarorini to‘g‘ri deb hisoblaydi va kelishuv atigi bir yarim kun ichida amalga oshganini ta’kidladi.
Madridliklar ushbu transfer uchun 26 million yevro sarfladi. Himoyachining shartnomasi 2030 yilgacha mo‘ljallangan.
Bu transfer jamoa uchun muhim qo‘shimcha bo‘ldi va Gantsko jamoaning himoya chizig‘ida asosiy o‘rinlardan birini egallashi kutilmoqda.

Ганцко: За 20 лет в легкой атлетике я заработаю столько денег
Центральный защитник мадридского «Атлетико» Давид Ганцко мог бы играть в Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Прошлым летом «матрасники» приобрели словацкого футболиста у нидерландского клуба «Фейеноорд». Крупный испанский клуб опередил саудовский «Аль-Наср» в борьбе за 27-летнего игрока, несмотря на то, что «Аль-Наср» предложил гораздо лучшие условия.
Вспоминая предложение «Аль-Наср», Давид Ганцко отметил, что такой доход в «Атлетико» можно получить только за двадцать лет. Он считает своё решение правильным и подчеркнул, что сделка была заключена всего за полтора дня.
Мадридцы потратили на этот трансфер 26 миллионов евро. Контракт защитника рассчитан до 2030 года.
Этот трансфер стал важным дополнением для команды, и ожидается, что Ганцко займет одно из основных мест в обороне клуба.