Ranieri: Roma Sancho uchun qimmat futbolchini sotmadi
Sobiq «Roma» jamoasining bosh murabbiyi bo‘lgan Klaudio Ranieri hozirda klubda maslahatchi lavozimida faoliyat yuritadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Jedon Sancho bilan shartnoma tuzilmaganligi haqida fikr bildirdi. Rimliklar o‘tgan yozda «Manchester Yunayted» jamoasining qanot himoyachisini o‘z safiga qo‘shishga harakat qilishgan, biroq kelishuvga erisha olishmadi.
Natijada, ingliz futbolchisi ijaraga berilib, «Aston Villa» klubiga yo‘llandi. Ranierining so‘zlariga ko‘ra, Sancho uchun shartnoma tuzish maqsadida qimmatbaho futbolchini sotishga to‘g‘ri kelardi, ammo klub o‘zining eng yaxshi o‘yinchilarini saqlab qolishni istadi.

Ranieri: Рома не продала дорогого футболиста ради Санчо
Бывший главный тренер «Ромы» Клаудио Раньери в настоящее время работает в клубе в качестве советника. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказался о том, что контракт с Джейдоном Санчо не был заключён. Римляне прошлым летом пытались подписать в свою команду вингера «Манчестер Юнайтед», но договориться не удалось.
В результате английский футболист был отдан в аренду в клуб «Астон Вилла». По словам Раньери, для заключения контракта с Санчо пришлось бы продать дорогого игрока, однако клуб хотел сохранить своих лучших футболистов.
Несмотря на высокие финансовые затраты, если бы тренер Гаспьерини принял твёрдое решение, владельцы осуществили бы сделку. Портал Transfermarkt оценивает стоимость Джейдона Санчо в 28 миллионов евро.