Bremer: Openda keyin yana uzr so‘rashi mumkin
«Yuventus» jamoasining markaziy himoyachisi Gleyson Bremer yangi jamoadoshi Lui Openda haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Belgiya hujumchisi yozgi transfer oynasi yopilishidan oldin «RB Leyptsig» klubidan ijaraga olinib, keyinchalik sotib olish sharti bilan «biyanconerilar» safini to‘ldirdi. O‘tgan yili Bremer Yevropa Chempionlar Ligasi doirasidagi «RB Leyptsig»ga qarshi o‘yinda Openda bilan to‘qnashib, og‘ir jarohat olgan edi.
Bremerning so‘zlariga ko‘ra, o‘sha o‘yindan keyin Openda unga yozib, jarohat yetkazmoqchi emasligini aytib, uzr so‘ragan. Bu faqat baxtsiz hodisa bo‘lganini ta’kidladi.
Hozirda Bremer yangi jamoadoshi bilan birga maydonga tushishni intiqlik bilan kutmoqda va ehtimol, Openda yana uzr so‘rashi mumkinligini aytdi. Braziliyalik futbolchi oktyabrdan avgustgacha tizzaning old kesuvchi bog‘lamining uzilishi sabab maydonda bo‘la olmadi.

Bremer: В Опенде потом может снова извиниться
Центральный защитник команды «Ювентус» Глейсон Бремер высказался о своем новом одноклубнике Луи Опенде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бельгийский нападающий был арендован у клуба «РБ Лейпциг» до закрытия летнего трансферного окна, а затем пополнил ряды «бьянконери» с опцией выкупа. В прошлом году Бремер получил серьезную травму в матче Лиги чемпионов против «РБ Лейпциг», столкнувшись с Опендой.
По словам Бремера, после той игры Опенда написал ему, извинился и сказал, что не хотел причинять травму. Он подчеркнул, что это была просто несчастная случайность.
Сейчас Бремер с нетерпением ждет выхода на поле вместе с новым одноклубником и отметил, что, возможно, Опенда снова извинится. Бразильский футболист не мог играть с октября по август из-за разрыва передней крестообразной связки колена.