Manchester Yunayted joriy yil yanvar oyida o‘rta chiziqni kuchaytirishga harakat qiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ishonchli manba Fabrizio Romano ma’lumotiga ko‘ra, “qizil iblislar” rahbariyati qishki transfer oynasida yangi yarim himoyachini sotib olish niyatida. Hozirda klubning xarajat qilishga tayyorligi aniq emas.
Ehtimol, Manchester jamoasi Kamerundan bo‘lgan 21 yoshli futbolchi Karlos Balebani qayta ko‘rib chiqishi mumkin, ammo “Brayton” klubi uni sotishga unchalik tayyor emasligi sababli bu jarayon murakkab kechadi. O‘tgan yozda Manchester Yunayted 250 million yevrodan ortiq mablag‘ sarflagan bo‘lsa-da, yarim himoyani kuchaytirish bo‘yicha aniq qadam tashlamadi.
Hozirda Rubyen Amorim boshqaruvidagi jamoa Angliya chempionatining dastlabki uch turidan so‘ng turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda turibdi. Bu esa o‘rta chiziqdagi muammolarni hal qilish zarurligini ko‘rsatmoqda.

Манчестер Юнайтед зимой приобретет полузащитника
Манчестер Юнайтед попытается усилить центральную линию в январе этого года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации надежного источника Фабрицио Романо, руководство «красных дьяволов» намерено приобрести нового полузащитника в зимнее трансферное окно. В настоящее время неясно, насколько клуб готов тратить средства.
Возможно, манчестерская команда пересмотрит кандидатуру 21-летнего футболиста из Камеруна Карлоса Балебы, однако процесс осложняется тем, что клуб «Брайтон» не слишком готов его продавать. Несмотря на то, что прошлым летом Манчестер Юнайтед потратил более 250 миллионов евро, конкретных шагов по усилению полузащиты сделано не было.
В настоящее время команда под руководством Рубена Аморима после первых трех туров чемпионата Англии занимает девятое место в турнирной таблице. Это указывает на необходимость решения проблем в центральной линии.