«Qayrat» jamoasi murabbiyi Rafael Urazbaxtin Rossiya himoyachisi Yegor Sorokinning Chempionlar ligasi saralash bosqichidagi o‘yini haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, futbolchining shaxsiy hayotidagi muammolar dastlab uning o‘yini sifatiga ta’sir ko‘rsatgan. Biroq vaqt o‘tishi bilan Sorokin qiyinchiliklarni yengib o‘tib, maydonda o‘ziga bo‘lgan ishonchni oshirdi va yetakchilik fazilatlarini namoyish etdi.
Murabbiy aytishicha, bir paytlar unga ruhiy qo‘llab-quvvatlash berib, uning jamoadagi o‘rni va ahamiyatini tushuntirgan. So‘nggi saralash o‘yinlarida Sorokin «Qayrat»ga yuqori darajada o‘yin ko‘rsatishga yordam berdi va jamoaning tarixiy g‘alabasida muhim rol o‘ynadi.
Bu g‘alaba evaziga Qozog‘iston klubi birinchi marta Chempionlar ligasining asosiy bosqichiga yo‘l oldi va penaltilar seriyasida Shotlandiyaning «Seltik» jamoasini mag‘lub etdi. Sorokinning maydondagi faoliyati va yetakchilik qobiliyati jamoaning muvaffaqiyatiga sezilarli hissa qo‘shdi.

Рафаэль Уразбахтин откровенно рассказал о трудном периоде Сорокина
Тренер команды «Кайрат» Рафаэль Уразбахтин поделился своими мыслями об игре российского защитника Егора Сорокина в отборочном этапе Лиги чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, проблемы в личной жизни футболиста сначала повлияли на качество его игры. Однако со временем Сорокин преодолел трудности, повысил уверенность в себе на поле и проявил лидерские качества.
Тренер отметил, что когда-то оказал ему моральную поддержку, объяснив его роль и значение в команде. В последних отборочных матчах Сорокин помог «Кайрату» показать высокий уровень игры и сыграл важную роль в исторической победе команды.
Благодаря этой победе казахстанский клуб впервые вышел в основной этап Лиги чемпионов и выиграл серию пенальти у шотландского «Селтика». Деятельность Сорокина на поле и его лидерские способности внесли значительный вклад в успех команды.