Dyumfris 2025 yilgi Oltin to‘p nominatsiyasidan mamnun
Niderlandiya terma jamoasi va Milanning «Inter» klubi himoyachisi Denzel Dyumfris 2025 yilgi «Oltin to‘p» nominatsiyasiga kiritilgani haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bu voqea uning uchun juda muhim va alohida lahza ekanligini ta’kidladi. Dyumfris o‘zini dunyoning eng yaxshi 30 futbolchisi qatoriga kirgani uchun juda baxtiyor his qilayotganini aytdi.
Bu yutuq uning oldinga intilishiga kuchli turtki bo‘lishini ta’kidladi. «Oltin to‘p» sovrini egasi 22 sentyabr kuni e’lon qilinadi.
O‘tgan yili ushbu mukofotni Ispaniya terma jamoasi va «Manchester Siti» klubi yarim himoyachisi Rodri Ernandes qo‘lga kiritgandi. Dyumfrisning ushbu tanlovga kiritilishi uning professional faoliyatidagi muhim bosqichlardan biri sifatida baholanmoqda.

Дамфрис доволен номинацией на Золотой мяч 2025
Защитник сборной Нидерландов и клуба «Интер» из Милана Дензел Дюмфрис поделился своими мыслями о включении в номинацию на «Золотой мяч» 2025 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что это событие очень важно и особенное для него. Дюмфрис сказал, что чувствует себя очень счастливым, войдя в число 30 лучших футболистов мира.
Он отметил, что это достижение станет сильным стимулом для его дальнейших стремлений. Обладатель приза «Золотой мяч» будет объявлен 22 сентября.
В прошлом году эту награду получил полузащитник сборной Испании и клуба «Манчестер Сити» Родри Эрнандес. Включение Дюмфриса в этот конкурс оценивается как важный этап в его профессиональной карьере.