Futbolchi Usmon Dembel Parij Sentr-Jermen jamoasida o‘z faoliyati davomida avvaliga faqat iste’dodga tayanib kelganini tan oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
2017 yilda u Dortmundning Borussiya klubidan katta summa evaziga Barselona jamoasiga o‘tgan edi. Dembelening faoliyati davomida ko‘plab jarohatlar yuz berdi va u sport tartibini buzgan paytlari ham bo‘ldi.
Shunga qaramay, u o‘z faoliyatini qayta yo‘lga qo‘yishga muvaffaq bo‘ldi. Avvaliga Barselonada sport zalida mashg‘ulotlardan qochganini ta’kidlagan futbolchi, jarohatlardan so‘ng iste’dod yetarli emasligini anglaganini aytdi.
U mashq qilish, to‘g‘ri ovqatlanish va yetarli darajada dam olish muhimligini tushungan. Futbolchi shunday dedi: “Siz shunchaki uyg‘onib, yuqori darajada futbol o‘ynay olmaysiz.” 2023 yilda Usmon Dembel Barselonadan Parij Sentr-Jermen klubiga o‘tib, 50 million yevro evaziga transfer qilingan.

После травм Дембеле значение труда возросло
Футболист Усман Дембеле признался, что в своей карьере в клубе Пари Сен-Жермен сначала полагался только на талант. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В 2017 году он перешёл из клуба Боруссия Дортмунд в Барселону за крупную сумму. За время своей карьеры Дембеле получил множество травм и были случаи нарушения спортивного режима.
Тем не менее, ему удалось восстановить свою карьеру. Сначала футболист признался, что в Барселоне избегал тренировок в спортзале, а после травм понял, что одного таланта недостаточно.
Он осознал важность тренировок, правильного питания и достаточного отдыха. Футболист сказал: «Вы не можете просто проснуться и играть в футбол на высоком уровне». В 2023 году Усман Дембеле перешёл из Барселоны в клуб Пари Сен-Жермен за 50 миллионов евро.