Lautaro Martines finaldagi mag‘lubiyat haqida gapirdi
Milanning Inter jamoasi kapitanı Lautaro Martines so‘nggi Chempionlar Ligasi finalidagi Parijning PSJ jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda yuz bergan mag‘lubiyat haqida yana bir bor esladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Parijliklar Inter jamoasiga qarshi besh gol urib, raqiblariga imkoniyat qoldirmadi. Martinesning aytishicha, finaldan keyingi besh kun davomida u hech narsa demagan, chunki juda xafa va ranjigan edi.
Bu so‘nggi uch mavsumda Chempionlar Ligasi finalida ikkinchi marta mag‘lubiyatga uchragan jamoa uchun katta og‘riq bo‘lgan. Har ikki finalda jamoa o‘z maqsadiga erishish uchun yetarli bo‘lmagan.
PSJ kuchli raqib bo‘lsa-da, Inter ham yaxshi o‘ynagan. Martinesning fikricha, o‘sha o‘yindagi bevosita yordamchilik qila olmaslik holati ularning his-tuyg‘ularini eng yaxshi ifodalaydi.
Jamoa o‘z rejalari va tayyorgarliklarini amalga oshira olmadi. Shu bilan birga, hech kim Chempionlar Ligasi finalida besh gol farqi bilan mag‘lub bo‘lmagan edi.

Лаутаро Мартинес рассказал о поражении в финале
Капитан миланского «Интера» Лаутаро Мартинес вновь вспомнил о поражении в последнем финале Лиги чемпионов против парижского ПСЖ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Парижане забили «Интеру» пять голов, не оставив соперникам шансов. По словам Мартинеса, в течение пяти дней после финала он ничего не говорил, так как был очень расстроен и огорчен.
Это было большим ударом для команды, которая за последние три сезона второй раз проиграла в финале Лиги чемпионов. В обоих финалах команда не смогла достичь своей цели.
Хотя ПСЖ был сильным соперником, «Интер» тоже хорошо играл. По мнению Мартинеса, неспособность оказать непосредственную помощь в той игре лучше всего отражает их чувства.
Команда не смогла реализовать свои планы и подготовку. При этом никто ранее не проигрывал в финале Лиги чемпионов с разницей в пять голов.